Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,098.79 0.29%    BESK 7,738.39 -2.05%    GRNT 743.11 -1.78%    KMB 4,373.93 0.64%    MKSD 204.00 9.68%    MPT 30,016.78 0.05%    MTUR 4,100.00 -0.41%    OHB 6,498.44 0.11%    PPIV 44,500.00 0%    RMDEN16 95.50 0.42%    RZLE 14.00 0%    RZLV 44.00 0%    RZUS 124.82 -0.94%    STB 1,022.50 -0.26%    STBP 1,102.85 0.07%    STIL 132.97 3.31%    TEL 270.00 -1.46%    TNB 13,718.00 3%    TPLF 1,573.88 -1.18%    TTK 860.00 -1.23%    UNI 2,420.09 2.55%    ZILU 238.00 8.18%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ(Страна 962)

Арсенал ги мерка Мартинез и Шаќири

Арсенал ги мерка Мартинез и Шаќири

Во последните неколку години, Арсен Венгер стана синоним за „циција“. Љубоморно ги чува парите кои ги има, а големите трансфери кои ги договараше беа исклучиво поврзани со заминувањето на некои играчи од клубот, а не за некои кои доаѓаа. Се…

Шок за Бразил! Кошта сака да игра за Шпанија!

Шок за Бразил! Кошта сака да игра за Шпанија!

Бразилскиот фудбалер од редовите на Атлетико Мадрид, Диего Кошта сака да игра за репрезентацијата на Шпанија на Светското првенство во 2014-та година. Според информациите од Фудбалската федерација на Шпанија усмено е договорено Кошта да почне да игра за таа земја.…

Победа го дели Надал од №1 на ранглистата

Победа го дели Надал од №1 на ранглистата

Рафаел Надал е само на победа од враќањето на лидерската позиција на ATП-листата. Уште еден чекор кон врвот треба да направи Шпанецот на Отвореното првенство на Кина во Пекинг, каде што победи во четвртфиналето во пресметката со Италијанецот Фабио Фонини…

Триглав Осигурување – спонзор на кошаркарскиот клуб „МЗТ Скопје – Аеродром“

Триглав Осигурување – спонзор на кошаркарскиот клуб „МЗТ Скопје – Аеродром“

Триглав Осигурување со задоволство објавува дека и оваа година ја продолжува соработката со „МЗТ Скопје – Аеродром“, како спонзор на најдобриот кошаркарски клуб во Македонија. Како традиционален поддржувач на спортот, а особено на кошарката, Триглав одлучи повторно да застане зад…

Кагава оди „под јорган“?

Кагава оди „под јорган“?

Шпанските медиуми пренесуваат дека Шинџи Кагава би можел да го засили Атлетико Мадрид во зимскиот преоден рок. Јапонецот не е во прв план кај Дејвид Мојс, па тој е незадоволен од статусот во клубот и можно е веќе во јануари…

Ливерпул ја одреди цената за Суарез

Ливерпул ја одреди цената за Суарез

Ливерпул успеа да го задржи Суарез до јануари, но се поставува прашањето дали ќе им се спротивстави на понудите кои ќе пристигнат во зимскиот преоден рок. Луис Суарез сакаше ова лето да си замине од Ливерпул, меѓутоа, „црвените“ ги одбија…

Венгер ќе добие нов тригодишен договор

Венгер ќе добие нов тригодишен договор

Раководството на Арсенал подготви нова понуда за Арсен Венгер за продолжување на неговиот договор. Сегашниот договор на францускиот стратег со лондонскиот клуб истекува на крајот на сезоната. Според информациите во англиските медиуми шефовите на Арсенал сакаат да го продолжат договорот…

Пелегрини има резервен план?

Пелегрини има резервен план?

Манчестер Сити загуби од првакот на Европа, Баерн Минхен на свој терен со резултат 3:1, а голманот Џо Харт е означен од страна на јавноста како еден од виновниците за овој неуспех. Иако по натпреварот не сакаше да зборува за…

Специјалниот подготвува понуда за Бензема

Специјалниот подготвува понуда за Бензема

Екипата на Челзи подготвува понуда за напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема. Според информациите кои се појавија, менаџерот Жозе Мурињо сака да го засили нападот на тимот во текот на зимата, кога ќе се направи обид да се земе францускиот…

Рамос бара зголемување на платата?

Рамос бара зголемување на платата?

Фудбалерот на Реал Мадрид, Серхио Рамос најверојатно барал од челниците на клубот зголемување на платата, за да влезе во кругот на најплатените играчи на мадридската екипа. Покрај тоа англиските медиуми шпекулирааат дека главната причина за ова инсистирање на Рамос е…