Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ(Страна 951)

Манчини ќе го замени Терим?

Манчини ќе го замени Терим?

Третиот престој на Фатих Терим како тренер на Галатасарај заврши изненадувачки, откако раководството одлучи да се раздели со него во вторникот. Турските медиуми објавија дека фаворит за негов заменик е поранешниот менаџер на Манчестер Сити, Роберто Манчини. Медиумите во Италија…

Во јануари Левандовски потпишува за Баерн

Во јануари Левандовски потпишува за Баерн

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Роберт Левандовски стави крај на гласините околу тоа, за кој тим ќе игра следната сезона. Полјакот објави дека ќе се приклучи на Баерн веќе следното лето како слободен играч. 25-годишниот напаѓач изрази желба да го напушти…

Битка за Мангала

Битка за Мангала

Според последните информаци играчот на Порто би можел да биде ѕвездата на јануарскиот преоден рок. Имено името на Мангала ова лето беше поврзувано со многу европски гиганти, но неговиот сегашен клуб беше бесмилосен и од сите заинтересирани ја бараше откупната…

Клоп нема да ја предводи Борусија против Марсеј

Клоп нема да ја предводи Борусија против Марсеј

Тренерот на Борусија Дортмунд Јирген Клоп нема да може да ја предводи својата екипа на средбата против Олимпик Марсеј во 2.коло од Лигата на шампионите. Германскиот стручњак суспензијата од еден натпревар ја доби поради инцидентот на дуелот од 1.коло во…

Јуве ја прекинува соработката со Најк

Јуве ја прекинува соработката со Најк

Раководството на Јувентус одлучи да не го обновува партнерството со американскиот концерн за спортска опрема „Најк“. Медиумите во Италија пренесуваат дека „бјанконерите“ немаат намера да го продолжат договорот со оваа фирма, кој истекува во 2015-та година. Претставниците на клубот од…

Баварците и натаму во трка за Суарез

Баварците и натаму во трка за Суарез

По откажувањето на Реал Мадрид од трката за потписот на напаѓачот на Ливерпул, Луис Суарез, најголем кандидат за да го доведе во своите редови овој немирен Ургуваец е Баерн Минхен. Суарез се уште нема одиграно официјален натпревар за Ливерпул оваа…

Ѕунига пред заминување во Барса?

Ѕунига пред заминување во Барса?

Барселона е на чекор од договор со халфот на Наполи Хуан Камило Ѕунига, тврдат медиумите во неговата родна Колумбија. 27-годишниот фудбалер ќе биде слободен агент на крајот на сезоната, бидејќи во оваа фаза не сака да го продолжи договорот со…

Реал го „мерка“ Де Геа

Реал го „мерка“ Де Геа

Реал Мадрид има во план во јануарскиот преоден рок да го ангажира голманот на Манчестер Јунајтед, Давид Де Геа. Оваа вест ја објави шпанскиот весник „El Сonfidicial“, кој се повикува на доверливи извори од таборот на Реал. Во истиот весник…

Ди Канио заработи отказ

Ди Канио заработи отказ

Раководството на Сандерленд го отпушти тренерот Паоло ди Канио за помалку од шест месеци, откако тој го презеде тимот. Причината за ваквиот потег е слабиот старт на сезоната на екипата. Во последното коло Сандерленд загуби на гостувањето кај Вест Бромвич…

Монако сака да го привлече слободниот Валдес

Монако сака да го привлече слободниот Валдес

Раководството на Монако пројавува сериозен интерес кон голманот на Барселона, Виктор Валдес. Голманот веќе најави дека нема да го обнови договорот со шпанскиот гигант, кој истекува во летото 2014-та година. Шефовите на Монако ќе се обидат да го привлечат голманот…