Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,711.00 -0.22%    CKB 600.00 0%    GRNT 749.26 2.64%    KMB 3,877.73 2.32%    MPT 29,000.00 3.2%    OHB 5,603.27 -0.83%    OKTA 3,582.84 3.79%    PPIV 38,450.00 -2.94%    SBT 1,901.00 -2.9%    STB 940.00 0%    STIL 125.00 0.47%    TEL 280.11 0.04%    TNB 13,150.00 0%    TPLF 1,800.00 0.03%    ZILU 167.71 1.64%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ(Страна 911)

Постигнат е договор за трансферот на Мата

Постигнат е договор за трансферот на Мата

Раководствата на Челзи и Манчестер Јунајтед постигнале договор за трансферот на Хуан Мата во насока на „Олд Трафорд“, тврди авторитетниот новинар од „Ас“ и „Скај Спортс“, Гијом Балаге. Според него од Челзи ја прифатиле понудата во вредност од 37 милиони…

Ракометната репрезентација на Македонија заврши на десеттото место на ЕП во Данска

Ракометната репрезентација на Македонија заврши на десеттото место на ЕП во Данска

Со двоцифрен пораз 33:22 од актуелниот светски првак Шпанија, македонската ракометна репрезентација како десетто пласирана ги заврши настапите на 11.Европско првенство. Македонија на овој натпревар настапи ослабена без повредените Кирил Лазаров и Дејан Пецаковски кои беа во составот, но не влегоа во игра.…

Данте: Нема да си заминам од Баерн

Данте: Нема да си заминам од Баерн

Дефанзивецот на Баерн Минхен, Данте, ги демантираше гласините дека се договорил за трансфер во Манчестер Јунајтед. Англиските медиуми излегоа со информација порано денеска дека 30-годишниот дефанзивец има понуда од „црвените ѓаволи“, за која има намера да ја прифати. „Можам само…

Продадени повеќе од две третини од билетите за ЗОИ во Сочи

Продадени повеќе од две третини од билетите за ЗОИ во Сочи

На две недели до почетокот на Зимските олимписки игри во Сочи, Русија, организаторот излезе со информација дека веќе се продадени повеќе од две третини од билетите, а се очекува до почетокот на Игрите сите слободни места да бидат распродадени. Билетите се продаваат добро,…

Ова е првиот нов болид за следната сезона

Ова е првиот нов болид за следната сезона

Форс Индија е првиот тим кој објави слика од својот нов турбо болид, со кој Нико Хулкеберг и Серхио Перез ќе се натпреваруваат во сезоната 2014-та. Од седиште на тимот во Силверстоун ја покажа својата нова „динамична визија“ на социјалните…

Роналдо и Руни повторно заедно, но сега во Реал!?

Роналдо и Руни повторно заедно, но сега во Реал!?

Во текот на летото Реал Мадрид може да ги спои повторно Кристијано Роналдо и Вејн Руни. Според „Дејли Меил“ англискиот репрезентативец е дел од листата на трите имиња на напаѓачи кои се најпосакувани на „Сантијаго Бернабеу“. Другите двајца се голгетерот…

Ди Мариа се најде на списокот на Пелегрини

Ди Мариа се најде на списокот на Пелегрини

Според многумина „граѓаните“ можеби го имаат најсилниот состав во однос на остатокот на тимовите од Премиер лигата, сепак во Сити сакаат ново засилување. По доаѓањето на Бејл во клубот, аргентинскиот репрезентативец Ангел Ди Мариа падна во втор план кај тренерот…

Ѓаволите подготвуваат понуда за Кавани

Ѓаволите подготвуваат понуда за Кавани

Манчестер Јунајтед е подготвен да упати понуда за напаѓачот на ПСЖ, Единсон Кавани во текот на летото. Уругваецот беше посакуван од Дејвид Мојс и пред почетокот на сезоната, но тогаш тој се откажа од трката за него, за да се…

Челзи бара од Јунајтед 40 милиони фунти за Мата

Челзи бара од Јунајтед 40 милиони фунти за Мата

Лондонскиот клуб Челзи објави дека полудефанзивецот Хуан Мата вреди 40 милиони фунти, а ова „сините“ го сторија откако Манчестер Јунајтед го обнови својот интерес кон шпанскиот репрезентативец. Плејмејкерот не се најде во плановите на менаџерот Жозе Мурињо и е решен…

Барса се откажа од нов стадион ќе се реновира „Ноу Камп“

Барса се откажа од нов стадион ќе се реновира „Ноу Камп“

Фудбалскиот клуб Барселона нема да го гради планираниот нов стадион за 1.2 милијарди долари, каква што беше идеата на раководството. Ова го откри градоначалникот на каталонската престолнина Шавиер Тријас. Тој имал разговор со претседателот на Барса, Сандро Росел, кој го…