Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,000.06 -1.23%    BESK 10,200.00 -0.97%    GRNT 787.11 -0.9%    KMB 3,883.57 0.07%    MPT 29,500.00 0%    OKTA 4,231.82 0.76%    RMDEN09 97.77 2.92%    RMDEN16 95.20 0.11%    RZUS 139.00 0.72%    STBP 697.48 -0.18%    TKVS 4,182.84 -1.42%    TNB 14,536.25 0.25%    TTK 994.25 -0.51%    UNI 2,198.00 2.9%    
Home » Archives by category » СПОРТБИЗ (Page 884)

ПСЖ го предупреди светот: Недопирајте ги нашите, да не ги земеме вашите!

ПСЖ го предупреди светот: Недопирајте ги нашите, да не ги земеме вашите!

Јасна порака беше испратена од страна на францускиот клуб до конкуренцијата, конкретно кон Манчестер Сити, кој се интересира за Блес Матуиди. Финансиски повеќе од стабилни и безбедни, „светците“ имаат мали интереси и потреби за продажба на своите фудбалери. Особено не…

Шумахер постепено ќе го будат од кома!?

Шумахер постепено ќе го будат од кома!?

Mихаел Шумахер позитивно реагирал на последните тестови, па поради тоа докторите во Гренобл започнале постепено да го будат од кома. Францускиот весник „L’Ekip“, повикувајќи се на извори од болницата во Гренобл, вели дека Шумахер е во „прогресивна фаза на рехабилитација“…

Минатата година шпанските клубови најмногу продавале фудбалери

Минатата година шпанските клубови најмногу продавале фудбалери

Шпанските фудбалски клубови оствариле најголем приход од продажба на играчи во 2013 година, соопшти денес Светската фудбалска асоцијација – ФИФА. Клубовите од Примера на основ на трансфери заработиле 565 милиони долари, на второ место се италијанските клубови со 436 милиони долари, Португалците…

Јунајтед преговара со конкуренти на „Најк“

Јунајтед преговара со конкуренти на „Најк“

„Црвените ѓаволи“ не можат да се договорат со американската компанија во врска со новиот договор. Англискиот шампион Мачестер Јунајтед преговара со неколку компании за спортска опрема, кои може да ги заменат „Најк“ како снабдувач на опрема за тимот. Договорот на…

Рекордни 383 милиони евра заработка на Бундес лигата

Рекордни 383 милиони евра заработка на Бундес лигата

Најквалитетното фудбалско друштво во Германија, Бундес лигата, минатата година ја заврши со рекордна заработка од 383 милиони евра. Во годишниот извештај на Бундес лигата се наведува дека профитот е зголемен за 4,4 отсто во однос на претходната сезона. Извршниот директор на лигата,…

Касија го менува Касиљас во Реал!?

Касија го менува Касиљас во Реал!?

Голманот на Еспањол Кико Касија може да го смени Икер Касиљас во Реал Мадрид во новата сезона , пишува „Марка“. Според изданието, „кралскиот клуб“ се бара нов фудбалер на оваа позиција, бидејќи не е сигурна иднината на репрезентативецот на Шпанија.…

Ред Бул го претстави болидот со кој ќе ја брка петтата титула

Ред Бул го претстави болидот со кој ќе ја брка петтата титула

Шампионот кај пилотите и конструкторите Ред бул го претстави својот нов болид, со кој ќе се обиде да ja задржи доминацијата во Формула 1 петтата година поред. Болидот „RB10“ ќе дебитира на шпанската писта „Херес“, каде денеска почнаа првите предсезонските…

Од Челзи испратиле бланко чек за Тони Крос

Од Челзи испратиле бланко чек  за Тони Крос

Германски извори јавуваат дека лондонскиот клуб изразил голема желба да го доведе фудбалерот на Баерн и дека за тоа не прашуваат за цена! Жозе Мурињо се уште, очигледно, не е задоволен од играчкиот кадар кој го има на располагање кога…

Кабај се сели во ПСЖ за сума од 24 милиони евра

Кабај се сели во ПСЖ за сума од 24 милиони евра

ПСЖ не остана пасивен и во овој преоден рок. Сопствениците од Катар повторно го одврза ќесето и го договорија трансферот на Јохан Кабај од Њуксал 24 милиони евра. Кабај беше играч број 1 на англискиот тим во последните две сезони,…

Златан Ибрахимовиќ доби 1,4 милиони евра за реклама за „Волво“ (видео)

Златан Ибрахимовиќ доби 1,4 милиони евра за реклама за „Волво“ (видео)

За неполни два дена, повеќе од милион лица на „Јутуб“ го виделе рекламниот филм на шведскиот фудбалски интернационалец Златен Ибрахимовиќ за „Волво“, јави дописникот на МИА од Гетеборг. Во филмот, фудбалската ѕвезда Ибра исполнува своја верзија на шведската национална химна, при што „Свериге…