Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,299.13 -0.01%    GRNT 830.05 1.13%    KMB 5,209.45 3.13%    MPT 40,034.07 6.98%    MTUR 4,695.49 2.08%    OHB 6,413.12 -0.21%    OKTA 4,191.33 1.02%    PKB 14,300.00 2.87%    REPL 63,000.00 0%    RZIN 120.00 -1.64%    RZLE 37.00 0%    RZLV 79.00 9.31%    RZUS 141.00 2.39%    SBT 2,000.00 0%    STB 963.00 1.19%    STBP 900.00 0%    STIL 148.00 -6.92%    TEL 279.65 1.69%    TKVS 4,498.50 4.11%    TTK 983.00 2.97%    UNI 2,590.16 1.31%    ZILU 244.39 0.16%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ(Страна 862)

Отворање на СЦ „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“

Отворање на СЦ „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“

Друштвото за спорт и рекреација – Спортски центар „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“ што се наоѓаат во Општина Аеродром, денеска свечено ќе бидат отворени. На отворањето најавено е присуство и обраќање на премиерот Никола Груевски, инвеститорот на објектот Сергеј Самсоненко, градоначалникот на Општина…

Нема понуда за Подолски

Нема понуда за Подолски

Фудбалските клубови Јувентус и Наполи не испратиле понуда за напаѓачот на Арсенал, Лукас Подолски, изјави неговиот агент. Подолски не беше во составот на Арсенал на натпреварот против Евертон во саботата (2:2), а поради тоа британските медиуми шпекулираа дека тој ќе…

Манчестер Сити подобар во дуелот со Ливерпул

Манчестер Сити подобар во дуелот со Ливерпул

Шампионот на Англија, Манчестер Сити успеа да победи во првото дерби во новото првенство во рамките на 2. коло од Премиер лигата, а совладан беше Ливерпул со 3:1. Ова, воедно, беше дуел на двете првопласирани екипи од ланскиот шампионат. „Граѓаните“ поведоа во финишот…

Работилница за поголема безбедност на спортските натпревари

Работилница за поголема безбедност на спортските натпревари

Работилница посветена на организацијата на спортските настани во контекст на сузбивањето на насилството, безбедноста и присуството на навивачки групи ќе се одржи денеска во Фудбалската федерација на Македонија на која ќе учествува и министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска. На работилницата ќе учествуваат…

Фалкао заминува во Јувентус?

Фалкао заминува во Јувентус?

Колумбискиот напаѓач Радамел Фалкао е многу блиску до потпис со Јувентус, пренесуваат италијанските медиуми. Последните недели се шпекулираше околу евентуалниот трансфер на играчот на Монако во Реал, Барселона или Ливерпул, но изгледа дека Фалкао е најблизу до преселба во Торино.…

Македонија убедлива против Данска и на чекор до пласман на Евробаскетот 2015

Македонија убедлива против Данска и на чекор до пласман на Евробаскетот 2015

Кошаркарската репрезентација на Македонија синоќа во рамките на 5.коло од квалификациите за Евробаскетот 2015 ја постигна четвртата победа. Во Скопје беше совладана селекцијата на Данска со 80:46 (22:13; 19:16; 13:11; 26:6). За да обезбеди пласман на Европското првенство на Македонија потребна и е…

Пливачки маратон по 28-ми пат во водите на Охридското Езеро

Пливачки маратон по 28-ми пат во водите на Охридското Езеро

Дваесет и двајца натпреварувачи од 14 држави ќе учествуваат на 28. Пливачки маратон што денеска ќе се одржи на патеката „Климе Савин“ од манастирот „Свети Наум“ до Градското пристаниште во Охрид. На 30-километарската патека во водите на Охридското Езеро точно напладне ќе…

Атлетико го освои Суперкупот на Шпанија

Атлетико го освои Суперкупот на Шпанија

Фудбалерите на Атлетико Мадрид го освоија Суперкупот на Шпанија, бидејќи во реваншот го победија Реал Мадрид со 1:0, што им беше доволно за трофејот откако во првиот меч на Бернабе резултатот беше 1:1. Победничкиот гол за шампионот на Шпанија го…

Одбиени 60-те милиони од Барселона за Ди Мариа

Одбиени 60-те милиони од Барселона за Ди Мариа

Барселона му понуди на Реал Мадрид 60 милиони евра за Аргентинецот Анхел ди Мариа, пренесуваат медиумите на Пиринејскиот полуостров. Весникот Спорт тврди дека официјалните лица од Барселона воспоставиле контакт со Реал, но претседателот на мадридскиот клуб Флорентино Перес одбил да…

СЦ „Јане Сандански“ ќе биде отворен до крајот на август

СЦ „Јане Сандански“ ќе биде отворен до крајот на август

Спортскиот центар „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“, што се наоѓаат во Општина Аеродром, ќе бидат отворени на крајот на овој месец, соопшти менаџерскиот тим на денешната прес-конференција. Во рамки на СЦ „Јане Сандански“ има голема централна арена, со капацитет за 6.500 посетители, помошна…