Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,727.73 -0.04%    GRNT 730.00 0.14%    KMB 3,789.68 1.44%    KSPR1 26.00 0%    KVAS 12,000.00 0%    MPT 28,100.00 -1.4%    MTUR 4,204.00 0.06%    OHB 5,650.00 0%    OKTA 3,452.06 3.02%    RADE 1,521.00 3.47%    RMDEN16 95.10 0%    RZUS 134.00 2.07%    SBT 1,957.78 0.71%    STB 940.00 0%    STBP 688.00 0%    STIL 124.42 3.87%    TKVS 3,987.14 -0.32%    TNB 13,150.00 1.15%    TPLF 1,799.53 2.06%    TTK 884.00 0%    VROS 14,640.00 2.74%    ZILU 165.00 -1.2%    ZPKO 2,809.00 0.04%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ(Страна 848)

СП 2014: Јанузај добива смртни закани!

СП 2014: Јанузај добива смртни закани!

Играчот на Манчестер Јунајтед е мета на анонимни закани, а причината за тоа е што одбил да игра за репрезентацијата на Албанија, туку се одлучил за Белгија. Аднан Јанузај беше дел од екипата на Белгија на Светското првенство во Бразил,…

СП 2014: ФИФА ги „избрка“ Холанѓаните од хотелот!

СП 2014: ФИФА ги „избрка“ Холанѓаните од хотелот!

Непредвидено напуштање на хотелот во кој што претстојуваат од почетокот на Светското првенство им беше наметнато на фудбалерите на Холандија на барање на ФИФА. Луис ван Гал ги изненади познавачите и фудбалските стручњаци уште во почетокот на Мундијалот, откако избра…

ПСЖ подготвува колосална понуда за Ди Марија

ПСЖ подготвува колосална понуда за Ди Марија

Францускиот шампион ПСЖ подготвува многу сериозна понуда за крилото на Реал Мадрид Анхел Ди Марија, соопштува весникот „AS“. Аргентинецот во моментов е со националниот тим во Бразил, каде што неговиот тим ќе игра во полуфиналето против Холандија во среда. 26-годишниот…

Ѓоковиќ повторно број 1 на АТП листата

Ѓоковиќ повторно број 1 на АТП листата

Победникот на Вимблдон Србинот Новак Ѓоковиќ повторно се искачи на првата позиција на АТП листата. Со ова тој го смени од врвот Рафаел Надал, кој годинава порано од очекуваното ги заврши мечевите на Вимблдон. Ѓоковиќ на позицијата број 1 се враќа по…

Сити и Реал во „битка“ за Погба

Сити и Реал во „битка“ за Погба

Европскиот шампион, Реал Мадрид и првакот на Англија, Манчестер Сити влегуваат во битка за францускиот репрезентативец на Јувентус, Пол Погба. Медиумите во Франција тврдат дека од „кралскиот клуб“ имаат намера да го пробаат теренот и да видат какви се нивните…

СП 2014: Таткото на Нејмар вмешан во црната берза со билети!?

СП 2014: Таткото на Нејмар вмешан во црната берза со билети!?

Нов скандал изби околу напаѓачот Нејмар. Се тврди дека неговиот татко учествувал во црна берза за билети за Светското и дури дека е еден од главните снабдувачи на овие „скапоцени“ парчиња хартија. Полицијата веќе го истражува случајот во кој беа…

СП 2014: Познати првите полуфиналисти, денеска другите два

СП 2014: Познати првите полуфиналисти, денеска другите два

Репрезентацијата на Германија е првиот полуфиналист на дваесеттото Светското фудбалско првенство кое се одржува во Бразил. Германците ја совладаа Франција 1:0 во првиот четвртфинален натпревар на Мундијалот одигран попладнево на легендарниот стадион „Маракана„ во Рио де Женеиро. Матс Хумелс во…

СП 2014: ФИФА планира да ја казни Нигерија

СП 2014: ФИФА планира да ја казни Нигерија

Светската фудбалска федерација (ФИФА) може да ја исфрли Нигерија од сите меѓународни натпревари како санкција заради административното отстранување на претседателот на локалната федерација. Шефот на нигериската фудбалска федерација Амину Мајгари е отстранет од функцијата со наредба од министерот за спорт…

Колку чини Џејмс Родригез?

Колку чини Џејмс Родригез?

Младиот Колумбиец ја воодушеви целата планета со својата игра на Светското првенство во Бразил, но Монако нема да се откаже од него доколку во кнежевството не пристигне соодветна понуда. За колкав износ станува збор? Како што стојат работите, Монако ова…

Бензема и натаму останува на „Бернабеу“!?

Бензема и натаму останува на „Бернабеу“!?

Напаѓачот на Реал (Мадрид), Карим Бензема ќе потпише нов договор со клубот по крајот на светското првенство. Тој се договорил со раководството на „кралевите“ за условите под кои ќе стави потпис на новиот договор и тоа ќе стане факт сосема…