Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,711.00 -0.22%    CKB 600.00 0%    GRNT 749.26 2.64%    KMB 3,877.73 2.32%    MPT 29,000.00 3.2%    OHB 5,603.27 -0.83%    OKTA 3,582.84 3.79%    PPIV 38,450.00 -2.94%    SBT 1,901.00 -2.9%    STB 940.00 0%    STIL 125.00 0.47%    TEL 280.11 0.04%    TNB 13,150.00 0%    TPLF 1,800.00 0.03%    ZILU 167.71 1.64%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ(Страна 826)

Рио Фердинанд кандидат за потпретседател на ФИФА

Рио Фердинанд кандидат за потпретседател на ФИФА

Поранешниот англиски репрезентативец Рио Фердинанд е меѓу кандидатите на Англиската фудбалската асоцијација (ФА) како британски претставник за местото потпретседател на Светската фудбалска асоцијација (ФИФА). Како што пренесуваат британските медиуми, ФА изготвила листа за потпретседател на ФИФА од Велика Британија, откако директорот…

Реал дава 30 милиони евра за Рамирез

Реал дава 30 милиони евра за Рамирез

Фудбалерот на Челзи, Рамирез може да ја продолжи кариерата во европскиот клупски шампион Реал Мадрид, соопшти британскиот весник „Дејли Мирор“. Според весникот, иницијативата за купување на 27-годишниот бразилски фудбалер е на тренерот на Реал, Карло Анчелоти, по чие инсистирање Рамирез…

Невил: Манчестер мора да потроши уште 100 милиони!

Невил: Манчестер мора да потроши уште 100 милиони!

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Фил Невил смета дека овој клуб мора да потроши уште 100 милиони фунти за доведување на нови играчи, нормално доколку сака да се бори за титулата. „Знам дека Јунајтед ова лето потроши 150 милиони фунти…

Ливерпул ќе биде казнет за нарушување на финансискиот ферплеј

Ливерпул ќе биде казнет за нарушување на финансискиот ферплеј

Англискиот клуб Ливерпул може да биде казнет поради нарушување на финансискиот ферплеј, пишуваат денеска медиумите на „Островот“. Глобата, која може да биде изречена на „црвените“ од „Енфилд“, е во износ од 7 милиони фунти. Ливерпул, Монако и Интер (Милано), заедно…

Мунир е „мета“ на Баерн и ПСЖ

Мунир е „мета“ на Баерн и ПСЖ

Баерн Минхен и ПСЖ ќе се обидат да „украдат“ големиот талент на Барселона, Мунир Ел Хадади. Според информациите и двата клуба се подготвени да го платат износот што е запишан во клаузулата за ослободување на фудбалерот. Таа е во износ…

Манчини ќе биде нов селектор на Португалија!?

Манчини ќе биде нов селектор на Португалија!?

Италијанскиот стратег Роберто Манчини е близу до одлуката да ја превземе клупата на фудбалската репрезентација на Португалија, пренесува „Калчомеркато“. Како што пренесува италијанскиот весник, Манчини и Фудбалската федерација на Португалија (FPF) се во завршни преговори и останато е само да…

Кедира во јануари се сели на „Емирати“!?

Кедира во јануари се сели на „Емирати“!?

На Германецот наредното лето му истекува договорот, а тој сепак остана во клубот, но не сака да ја продолжи соработката и Реал не сака да го го загуби без отштета. Сами Кедира е фудаблер кој во текот на летото беше…

Рома – Стротман може во Јунајтед за 60 милиони фунти!

Рома – Стротман може во Јунајтед за 60 милиони фунти!

Фудбалскиот клуб Рома ќе го пушти својот играч, Холанѓанецот Кевин Стротман во Манчестер Јунајтед за 60 милиони фунти, пренесоа англиските медиуми. Тренерот на „ѓаволите“ Луис ван Гал долго соработуваше со Стротман во холандската репрезентација и поради тоа сега сака да…

Арсенал повторно го посакува Смолинг

Арсенал повторно го посакува Смолинг

Раководството на Арсенал се насочило кон привлекување на дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Крис Смолинг. „Топџиите“ ќе ја испратат својата понуда во зимскиот трансфер прозорец. Интересот на Арсенал повторно се појави, поради големиот број повреди кај играчите во линијата на одбраната.…

Втора титула светски првак за Полска во одбојка

Втора титула светски првак за Полска во одбојка

Одбојкарската репрезентација на Полска по вторпат стана светски првак откако синоќа во финалето на 18.Светско првенство го освои златниот медал. Во завршниот натпревар на Мундијалот Полска го победи трикратниот шампион Бразил со 3:1 во сетови. „Кариоките“ подобро го почнаа натпреварот и воведниот сет…