Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,000.06 -1.23%    BESK 10,200.00 -0.97%    GRNT 787.11 -0.9%    KMB 3,883.57 0.07%    MPT 29,500.00 0%    OKTA 4,231.82 0.76%    RMDEN09 97.77 2.92%    RMDEN16 95.20 0.11%    RZUS 139.00 0.72%    STBP 697.48 -0.18%    TKVS 4,182.84 -1.42%    TNB 14,536.25 0.25%    TTK 994.25 -0.51%    UNI 2,198.00 2.9%    
Home » Archives by category » СПОРТБИЗ (Page 784)

Новата трансфер цел №1 на Реал!

Новата трансфер цел №1 на Реал!

Весникот кој се смета за близок до Реал Мадрид, „Марка“ и „Мундо Депортиво“, кој ги информира читателите претежно со вести околу Барселона, денеска на насловната страница објавија наслови за Марко Ројс од Борусија Дортмунд. „Марка“ тврди дека „кралскиот клуб“ го…

Кедира: Останувам на „Бернабеу“!

Кедира: Останувам на „Бернабеу“!

Светскиот шампион со Германија од ова лето во Бразил, Сами Кедира стави крај на сите шпекулации за негов трансфер во зимскиот преоден и рече дека останува во Реал Мадрид барем до крајот на сезоната, кога истекува неговиот договор. Во моментов…

Мата си оди во јануари!?

Мата си оди во јануари!?

Платен е 37 милиони фунти, три клубови се заинтересирани за него, но изгледа Шпанецот е отпишан и Јунајтед се согласува на се, само да се ослободи од него! Хуан Мата не се вклопува во формацијата на Луис ван Гал, а…

Хенес од јануари се враќа на работа во Баерн!

Хенес од јануари се враќа на работа во Баерн!

Поранешниот претседател на Баерн, Ули Хенес, осуден на 3 и пол години затвор поради затајување на данок, најверојатно ќе се врати на работа во клубот уште од јануари, објави „Bild“. Кај „баварците“ веќе сите се подготвуваат за враќање на поранешниот…

Дали поради ова Реал и Барса се непобедливи во Шпанија?

Дали поради ова Реал и Барса се непобедливи во Шпанија?

Се случува и Реал и Барса да имаат лоша сезона, но многу ретки се годините во кои некој трет ќе се замеша во битката за титулата. Во Англија е сосема различно. Дали одговорот на прашањето зошто е тоа така лежи…

Во Сити веќе ја подготвуваат промената на Пелегрини

Во Сити веќе ја подготвуваат промената на Пелегрини

Се повеќе се засилуваат шпекулациите дека раководството на Манчестер Сити ќе го отпушти Мануел Пелегрини. Според „Daily Star“, раководството на „граѓаните“ дури веќе имаат опција за нов тренер, иако ослободувањето на стратегот најверојатно ќе се случи дури на крајот на…

Ракометарите и управата на Металург постигнале компромис

Ракометарите и управата на Металург постигнале компромис

По повеќечасовни преговори во текот на вчерашниот ден, ракометарите и управата на македонскиот првак Металург постигнале компромис. Неофицијално, решено е тимот во полн состав (исклучок на оние кои веќе ја напуштија екипата), да патува за Шпанија на дуелот против Ла Риоха во…

Ферги несакал да го продаде Роналдо во Реал, туку во Барса!

Ферги несакал да го продаде Роналдо во Реал, туку во Барса!

Претходникот на Перез, Рамон Калдерон ја откри целата приказна, дека Сер Алекс сакал да го продаде Кристијано на Барселона, но самиот фудбалер одбил да се пресели во Каталонија. Неговиот сон, но и желбата на неговата мајка била, тој да заигра…

Гвардиола: Никогаш повеќе нема да ја водам Барса!

Гвардиола: Никогаш повеќе нема да ја водам Барса!

Пеп е дециден. Барселона е завршена приказна за него, поради тоа што го разочарале. Можеби еден ден ќе живее во престолнината на Каталонија, но нема да работи во клубот. „Никогаш повеќе нема да ја водам Барселона. Постојат кругови во животот…

Мојс си најде работа во Шпанија

Мојс си најде работа во Шпанија

Дејвид Мојс беше назначен за тренер на Реал Сосиедад. Договорот на Шкотланѓанецот ќе биде до крајот на следната сезона. Поранешниот менаџер на Евертон и Манчестер Јунајтед беше прв во листата на баскискиот клуб по разделбата со Хагоба Арас. По доста…