Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,711.00 -0.22%    CKB 600.00 0%    GRNT 749.26 2.64%    KMB 3,877.73 2.32%    MPT 29,000.00 3.2%    OHB 5,603.27 -0.83%    OKTA 3,582.84 3.79%    PPIV 38,450.00 -2.94%    SBT 1,901.00 -2.9%    STB 940.00 0%    STIL 125.00 0.47%    TEL 280.11 0.04%    TNB 13,150.00 0%    TPLF 1,800.00 0.03%    ZILU 167.71 1.64%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ(Страна 707)

„Мечот на столетието“ сруши два рекорда

„Мечот на столетието“ сруши два рекорда

Боксерскиот „меч на столетието“, борбата помеѓу Флојд Мејведер и Мани Пакјао ги разочара фановите, но успеа да собори неколку рекорди кои тешко ќе бидат надминати. Имено мечот е продаден во 4,4 милиони домови во САД што е апсолутен рекорд, претходниот…

Селекторот на одбојкарите го објави списокот за Европската лига

Селекторот на одбојкарите го објави списокот за Европската лига

Селекторот на македонската одбојкарска репрезентација, Жарко Ристовски, го објави списокот на играчи на кои ќе смета за натпреварите во Европската лига. Првиот собир на репрезентативците е закажан за 1-ви јуни, а подготвките ќе бидат реализирани во три фази. Македонија во…

Луис Енрике: Три победи за тројна круна

Луис Енрике: Три победи за тројна круна

Тренерот на Барселона Луис Енрике им го честиташе пласманот во финалето во ЛШ на своите фудбалери. Барселона, вчера загуби во Минхен со 3:2, но со вкупен резултат 5:3 избори пласман во финалето. Луис Енрике истакнал дека неговите фудбалери ги посакуваат…

Булси без решение за Леброн, трипл-дабл на Харден

Булси без решение за Леброн, трипл-дабл на Харден

Кливленд поведе во серијата со Чикаго (3-2) во полуфиналето во Источната конференција откако во петтиот натпревар славеше со 106:101, додека Хјустон ја намали предноста на ЛА Клиперс на 2-3 со убедливата победа во петтиот меч од 124:103. Леброн Џејмс и…

Традицијата и Јувентус против Реал

Традицијата и Јувентус против Реал

Иако е најтрофејниот клуб во Лигата на шампионите со десет титули, Реал Мадрид во својата историја никогаш не изборил финале кога го загубил првиот полуфинален меч во Купот или Лигата на шампионите. Речиси настварно звучи податокот дека Реал седум пати…

Барселона прв финалист во ЛШ

Барселона прв финалист во ЛШ

Фудбалерите на Барселона изборија пласман во финалето во Лигата на шампионите во сезоната 2014/2015. Барселона во полуфиналниот двомеч го надигра минхенски Баерн со 5:3. Барселона првиот меч на „Ноу Камп“ го доби со 3:0, а во реваншот загубија со 3:2.…

ПМФЛ: Вардар пропушти уште една меч топка

ПМФЛ: Вардар пропушти уште една меч топка

Фудбалерите на Шкендија ја одложија шампионската промоција на Вардар, откако во дерби мечот од 30.коло забележаа победа од 1:0. Натпреварот кој се одигра во Кичево го реши Абдула кој единствениот гол го постигна во 81.минута. На Вардар за да ја…

Пелегрини и следната сезона ќе го предводи Сити

Пелегрини и следната сезона ќе го предводи Сити

Чилеанскиот стручњак Мануел Пелегрини ќе остане менаџер на Манчестер Сити и во наредната сезона, откако тренерот на Баерн, Пеп Гвардиола одби да ги преземе Граѓаните, пренесе Daily mail. Британските медиуми веќе подолго време пишуваа дека Пелегрини веќе е поранешен тренер…

Влезниците за Еуро 2016-та од 25 до 895 евра

Влезниците за Еуро 2016-та од 25 до 895 евра

Најевтините влезници за Европското фудбалско првенство коешто ќе се одржи во 2016-та година во Франција ќе можат да се купат за само 25 евра (малку над 1.500 денари), додека најскапите ќе чинат 895 евра, околу 55.000 денари, објави Европската фудбалска…

РФМ: Одредени термините за завршните натпревари во Купот

РФМ: Одредени термините за завршните натпревари во Купот

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) ги објави термините во кои ќе се одиграат завршните натревари во Купот во машка и женска конкуренција. Завршните дуели во Купот ќе се одиграат од 14-ти до 16-ти мај во Спортско рекреативниот центар „Кале“ и…