Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,098.79 0.29%    BESK 7,738.39 -2.05%    GRNT 743.11 -1.78%    KMB 4,373.93 0.64%    MKSD 204.00 9.68%    MPT 30,016.78 0.05%    MTUR 4,100.00 -0.41%    OHB 6,498.44 0.11%    PPIV 44,500.00 0%    RMDEN16 95.50 0.42%    RZLE 14.00 0%    RZLV 44.00 0%    RZUS 124.82 -0.94%    STB 1,022.50 -0.26%    STBP 1,102.85 0.07%    STIL 132.97 3.31%    TEL 270.00 -1.46%    TNB 13,718.00 3%    TPLF 1,573.88 -1.18%    TTK 860.00 -1.23%    UNI 2,420.09 2.55%    ZILU 238.00 8.18%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ(Страна 3)

ЛЕ: Гризман најзаслужен за титулата на Атлетико (видео)

ЛЕ: Гризман најзаслужен за титулата на Атлетико (видео)

Ако на некого не му беше јасно зошто Атлетико прави сѐ што може да го задржи Антоан Гризман во својот тим, тоа апсолутно се разјасни кога Французинот постигна два гола за 3:0 победа над Олимпик Марсеј во финалето на Лигата…

Саутгејт го објави англискиот список за Мундијалот

Саутгејт го објави англискиот список за Мундијалот

Англискиот селектор, Герет Саутгејт го објави списокот на 23-те фудбалери кои ќе настапат на Мундијалот во Русија, и изненадувачки на него го нема Адам Лалана од Ливерпул, иако неговиот млад колега, 19-годишниот Трент Александер-Арнолд е во тимот. Гери Кејхил се…

Перин ќе го замени Буфон на голот на Јувентус

Перин ќе го замени Буфон на голот на Јувентус

Старо-новиот шампион на Италија, Јувентус, најде замена за Џанлуиџи Буфон, кој по завршувањето на сезоната ќе стави крај на блескавата кариера. По заминувањето на Буфон, улогата на прв голман ќе му припадне на Војчех Шчешни, а раководството на „старат дама“,…

Борба за првиот европски трофеј сезонава, Марсеј против Атлетико

Борба за првиот европски трофеј сезонава, Марсеј против Атлетико

Олимпик Марсеј и Атлетико Мадрид вечерва ќе се борат за трофејот во Лига Европа. Домаќин на финалето е Лион, а финалниот меч ќе започне во 20.45 часот. Шпанскиот претставник во Лига Европа влезе кога не успеа да ја мине групата…

В недела сите на Водно на „Прв до врв“

В недела сите на Водно на „Прв до врв“

В недела на 20 мај ќе се одржи шестото издание на планинскиот спортски настан, „Прв до врв 2018“ на скопско Водно. И годинава најавени се трки во планинско трчање, планински велосипедизам, друмски велосипедизам, како и традиционалниот пикник на целта кај…

МЗТ Скопје си обезбеди финале против лутиот ривал

МЗТ Скопје си обезбеди финале против лутиот ривал

МЗТ Скопје-Работнички. Најголемиот дуел во македонската кошарка и оваа година ќе го донесе шампионот, откако „металците“ со 3:1 го совладаа „џокерот“ оваа сезона, одличниот тим на Блокотехна за дуел со своите вечни ривали. Актуелниот шампион успеа тесно да слави со…

Гвардиола менаџер на годината во Англија

Гвардиола менаџер на годината во Англија

Шпанскиот фудбалски стручњак и предводник на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола го доби признанието за најдобар менаџер оваа година во изборот на Асоцијацијата на менаџери на англиските екипи. Гвардиола со Манчестер Сити го освои шампионскиот трофеј во Премиер лигата со рекордни…

Милевски: Чувствувам дека ми треба нов предизвик

Милевски: Чувствувам дека ми треба нов предизвик

Селекторот на македонската репрезентацијата до 21 година, Благоја Милевски, го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета на пријателските средби против Азербејџан кои се играат на 24. и 27. мај во Баку. Дел од тимот ќе бидат фудбалери од…

Подготвена ли е Русија за Светското фудбалско првенство?

Подготвена ли е Русија за Светското фудбалско првенство?

Од 14-ти јуни до 15-ти јули Русија ќе биде домаќин на Светското првенство во фудбал, но дали земјата е подготвена за тоа? Нижни Новгород, каде што ќе се одржат шест средби, меѓу кои четврт-финалето и натпреварот од групната фаза меѓу…

Лев го продолжи договорот со Фудбалскиот сојуз на Германија

Лев го продолжи договорот со Фудбалскиот сојуз на Германија

Јоаким Лев го продолжил договорот со Фудбалскиот сојуз на Германија (ДФБ). Денес, Лев го потпишал новиот договор, кој ќе му истече во 2022 година. Селекцијата на Германија, Лев ја презеде од Јирген Клинсман по завршувањето на Светското првенство во 2006…