Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,098.79 0.29%    BESK 7,738.39 -2.05%    GRNT 743.11 -1.78%    KMB 4,373.93 0.64%    MKSD 204.00 9.68%    MPT 30,016.78 0.05%    MTUR 4,100.00 -0.41%    OHB 6,498.44 0.11%    PPIV 44,500.00 0%    RMDEN16 95.50 0.42%    RZLE 14.00 0%    RZLV 44.00 0%    RZUS 124.82 -0.94%    STB 1,022.50 -0.26%    STBP 1,102.85 0.07%    STIL 132.97 3.31%    TEL 270.00 -1.46%    TNB 13,718.00 3%    TPLF 1,573.88 -1.18%    TTK 860.00 -1.23%    UNI 2,420.09 2.55%    ZILU 238.00 8.18%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ(Страна 2)

Сити го награди Гвардиола со повисока плата

Сити го награди Гвардиола со повисока плата

Менаџерот на англиските шампиони Манчестер сити, Пеп Гвардиола доби нов договор со клубот со кој ќе добие поголема плата. Иако договорот е со идентично траење (до 2021 година), се работи за награда за Каталонецот за импресивната сезона со премиерлигашот. Тимот…

Скандалот во Спортинг добива национални димензии

Скандалот во Спортинг добива национални димензии

Португалската полиција уапси неколку официјални лица на фудбалскиот клуб Спортинг Лисабон поради корупција, откако навивачите на клубот лути влегоа на тренинг-терените на клубот и ги нападнаа играчите. Според „Ројтерс“, полицијата истражува „активна корупција во спортот“, а операцијата има кодно име…

Дешамп објасни зошто не ги повикал Марсијал и Лаказет на Мундијалот

Дешамп објасни зошто не ги повикал Марсијал и Лаказет на Мундијалот

Селекторот на Франција, Дидие Дешамп ја бранеше одлуката да не ги повика во тимот за СП во Русија напаѓачите Антони Марсијал од Манчестер Јунајтед и Александар Лаказет од Арсенал. – Двајцата играа добро во контролниот меч против Германија минатиот октомври,…

Чеферин: Буфон е џентлмен и покрај инцидентот со Оливер

Чеферин: Буфон е џентлмен и покрај инцидентот со Оливер

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, нагласи дека има позитивно мислење за италијанскиот голман Џанлуиџи Буфон и покрај инцидентот во реванш натпреварот со Реал Мадрид од четвртфиналето во Лигата на шампионите. Буфон тогаш го нападна судијата Мајкл Оливер поради досуден пенал…

Атлетико ќе му ја зголеми излезната клаузула на Облак

Атлетико ќе му ја зголеми излезната клаузула на Облак

Атлетико Мадрид сака да ја зголеми излезната клаузула во договорот на голманот Јан Облак, за да се заштити од интересот на другите клубови. Извршниот директор на мадридскиот тим, Мигел Ангел Марин, потврдил дека клубот сака да ја зголеми излезната клаузула,…

Симовски го објави списокот за мечевите со Шведска и Србија

Симовски го објави списокот за мечевите со Шведска и Србија

Селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави поширокиот список од 27 ракометарки за претстојните два квалификациски натпревара за ЕП 2018 против селекциите на Шведска и Србија. Поширок список на ракометарки за квалификациските натпревари против Шведска и…

Македонија на 77. позиција на ФИФА листата

Македонија на 77. позиција на ФИФА листата

Македонската фудбалска репрезентација остана на 77. место на најновата ФИФА ранг листа објавена денеска. Од противниците на „црвено-жолтите“ во групата од Лигата на нации, најдобро котира Ерменија (98. место), Лихтенштајн е 181-ви, а Гибралтар се наоѓа на 196-тото место. Лидер…

Барселона купува во Севилја, 35 милиони евра за Ленгле

Барселона купува во Севилја, 35 милиони евра за Ленгле

Дефанзивецот на Севилја, Клемон Ленгле, ги договорил сите услови за трансфер во редовите на шпанскиот шампион Барселона, пренесе „Мундо депортиво“. Ленгле ќе потпише петгодишен договор, а Барселона на Севилја за трансферот ќе и плати 35 милиони евра. Минатат година Ленгле…

Ракетите со тројки ги уништија Голден Стејт (видео)

Ракетите со тројки ги уништија Голден Стејт (видео)

Кошаркарите на Хјустон славеа над Голден Стејт 127:105, во вториот натпреар од финалето во Заладната конференција и го израмнија резултатот во серијата на 1-1. Најдобрииот тим во регуларниот дел од сезоната, одигра многу подобро од она што го демонстрираше во…

Белград очекува да заработи 18 милиони евра приход од Ф4

Белград очекува да заработи 18 милиони евра приход од Ф4

Завршниот „Фајнал фор“ турнир од кошаркарската Евролига што претстојниот викенд ќе се игра во Белград ќе донесе приход од 18 милиони евра за српската метропола, смета градскиот менаџер Горан Весиќ. – Ф4 е најголем кошаркарски настан на светот оваа година…