Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,996.29 0.96%    BESK 8,169.00 -8.12%    GRNT 901.50 0.26%    KMB 5,400.00 0.11%    KOIN 1,000.00 0%    MPT 62,600.79 0.55%    MTUR 5,301.00 0.02%    RMDEN18 98.90 0.1%    SBT 2,335.67 -1.31%    STB 1,192.55 2.11%    STIL 103.00 0.54%    TEL 295.00 0%    TNB 16,785.00 1.25%    TTK 1,482.46 2.24%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ(Страна 1108)

Венгер преговара за нов договор

Венгер преговара за нов договор

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер започна преговори за нов договор со „топџиите“. Како што е познато актуелниот договор на францускиот стратег истекува во 2014-та година. Тоа доведе и до бројни шпекулации дека следното лето Венгер може да се врати во…

Јуве купи и продаде играч за 24 часа!

Јуве купи и продаде играч за 24 часа!

За помалку од 24 часа Јувентус ги откупи целосно правата на Чиро Имобиле, а потоа продаде 50 проценти од нив. „Старата Дама“ држеше 50 проценти од правата на фудбалерот, а другите 50 проценти беа на Џенова. Италијанскиот шампион и плати…

Валдано го менува Леонардо во ПСЖ?

Валдано го менува Леонардо во ПСЖ?

Поранешниот спортски директор на Реал Мадрид, Хорхе Валдано најверојатно ќе го замени Бразилецот Леонардо на позицијата спортски директор во францускиот првак ПСЖ. Весникот „Ле Паризиен“ објави дека Валдано е прв на листата на „светците“ за наследник на Бразилецот, особено што…

Реал ја плати клаузулата за Илјараменди

Реал ја плати клаузулата за Илјараменди

Раководството на Реал Мадрид утринава во канцелариите на Професионалната фудбалска лига (LFP) ја депонира клаузулата за откуп на халфот на Реал Сосиедад, Асиер Илјараменди. „Кралевите“ ги платија предвидените 30 милиони евра и се очекува во најскоро време официјално прогласување на трансферот.…

Кирилиенко за помала плата премина кај Нетс

Кирилиенко за помала плата премина кај Нетс

32-годишниот Андреј Кириленко е најновиот играч на Бруклин Нетс, соопштија официјално од клубот. Русинот доаѓа кај „мрежите“ како слободен играч, откако по завршувањето на сезоната го напушти тимот на Минесота Тимбервулвс. Интересно е дека Кириленко ќе добива далеку помала плата…

Адидас го „позлати“ Озил

Адидас го „позлати“ Озил

Адидас уште еднаш успеа да го надитри Најк. Германската компанија успеа Месут Озил да го оттргне од канџите на нејзиниот ривал. За да ја остварат целта, сепак мораа да го „позлатат“. „Трите линии“ му исплатија 24 милиони евра за да го…

Гвардиола нареди да се донесе „само“ Алкантара

Гвардиола нареди да се донесе „само“ Алкантара

Тренерот на Баерн Минхен, Пеп Гвардиола изрази желба баварскиот тим да потпише со халфот на Барселона Тиаго Алкантара. „Да, ние сакаме да го доведеме. Зборував со Румениге и Замер, но немам нови информации. Ќе видиме“, изјави Пеп на прес-конференција во…

Коентрао обвинет за давање мито

Коентрао обвинет за давање мито

Португалскиот интернационалец и играч на Реал Мадрид, Фабио Коентрао е под истрага поради обвинението дека давал мито за да добие возачка дозвола. Според медиумите во Португалија, Коентрао ги подмитил членовите на испитната комисија со 2000 евра. Поради тоа играчот на…

Подароците на Барса вредни 200 милиони евра

Подароците на Барса вредни 200 милиони евра

Трансферот на Давид Вилја од Барселона во Атлетико за малку над 5 милиони евра, и тоа платени по три сезони  минати од договор со тимот од „Ноу Камп“, натера многумина приврзаници на каталонскиот клуб да ја сметаат оваа операција за…

Ѓаволите подготвија 27 милиони за Јоветиќ

Ѓаволите подготвија 27 милиони за Јоветиќ

Англискиот шампион Манчестер Јунајтед планира да се вклучи во борбата за купување на црногорскиот репрезентативец Стеван Јоветиќ од Фиорентина. До овој момент името на 23-годишниот напаѓач беше поврзувано претежно со Јувентус, а во последниве денови и со Манчестер Сити. Според…