Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,098.79 0.29%    BESK 7,738.39 -2.05%    GRNT 743.11 -1.78%    KMB 4,373.93 0.64%    MKSD 204.00 9.68%    MPT 30,016.78 0.05%    MTUR 4,100.00 -0.41%    OHB 6,498.44 0.11%    PPIV 44,500.00 0%    RMDEN16 95.50 0.42%    RZLE 14.00 0%    RZLV 44.00 0%    RZUS 124.82 -0.94%    STB 1,022.50 -0.26%    STBP 1,102.85 0.07%    STIL 132.97 3.31%    TEL 270.00 -1.46%    TNB 13,718.00 3%    TPLF 1,573.88 -1.18%    TTK 860.00 -1.23%    UNI 2,420.09 2.55%    ZILU 238.00 8.18%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ

Кирил Лазаров го состави тимот тренери за четвртото издание од неговиот камп

Кирил Лазаров го состави тимот тренери за четвртото издание од неговиот камп

На 30 дена до стартот на четврото издание на ракометниот камп „Кирил Лазартов 7“, капитенот Кирил Лазаров го комплетираше тимот кој ќе работи со нашите кампери. Лазаров: Тренерите се многу важен дел од успешноста на нашиот камп  Од 20 јуни…

Артета седнува на клупата на Арсенал?

Артета седнува на клупата на Арсенал?

Поранешниот фудбалер на Арсенал, Микел Артета, ќе го наследи Арсен Венгер на менаџерската позиција, тврди порталот „Гол“. Артета изминатите две сезони е прв помошник на Пеп Гвардиола во Манчестер сити. Англиските медиуми тврдат дека двете страни ги договориле условите и…

Илиоски светски вицепрвак во Маи Таи

Илиоски светски вицепрвак во Маи Таи

Македонските репрезентативци со еден сребрен и еден бронзен медал го завршија учеството на Светското првенство во Маи Таи, што се одржа во Канкун, Мексико. Бобан Илиоски, во категоријата до 81 килограм, се закити со вицешампионската титула. Тој во финалето е…

Фенербахче ќе ја брани титулата во дуелот со Реал Мадрид

Фенербахче ќе ја брани титулата во дуелот со Реал Мадрид

Реал Мадрид и Фенербахче ќе се судрат во супер-финалето на Евролигата, откако „кралскиот клуб“ по лошиот старт на полуфиналето против ЦСКА Москва, се созеде за 92:83 победа над рускиот тим, додека бранителот на титулата славеше над Жалгирис со 76:67. Иако потешко…

Платини со шокантно признание: Наместивме Бразил и Франција да играат финале!

Платини со шокантно признание: Наместивме Бразил и Франција да играат финале!

Француската фудбалска легенда и поранешен претседател на УЕФА, Мишел Платини тврди дека ждрепката на Светското првенство во Франција во 2018 било наместено да играат Франција и Бразил во финалето. Платини беше исфрлен од ФИФА и УЕФА по откривањето дека добил…

Довициозо останува во Дукати

Довициозо останува во Дукати

Андреа Довициозо (32) го продолжи договорот со Дукати. Популарниот Дови се обврза дека за Дукати ќе вози во 2019 и 2020 година. Довицизо е член на Дукати од 2013 година и оттогаш успеал да забележи осум победи, што го прави…

Работнички ја напаѓа, МЗТ ја брани шампионската титула

Работнички ја напаѓа, МЗТ ја брани шампионската титула

Тренерите на МЗТ и Работнички, Ѓорѓи Кочов и Марин Докузовски, заедно со играчите Игор Пенов (МЗТ) и Димитар Мираковски (Работнички), на прес конференција во просториите на Македонската кошаркарска федерација (МКФ), ја најавија финалната серија во борбата за шампионската титула, во…

Виз Ер Скопски маратон се развива и напредува благодарение на учесниците, покровителите, партнерите, поддржувачите и соработниците(фото)

Виз Ер Скопски маратон се развива и напредува благодарение на учесниците, покровителите, партнерите, поддржувачите и соработниците(фото)

Вчеравечер во хотел Парк и Спа се одржа завршната манифестација на Виз Ер Скопски Маратон, на која присуствуваа сите партнери и учесници на ова спортско случување. Сојузот на спортови на град Скопје, кои се организатори на ова спортско случување уште…

Најмногу играчи од Атлетико во тимот на сезоната

Најмногу играчи од Атлетико во тимот на сезоната

УЕФА, го објави идеалниот тим на Лига Европа, за оваа сезона. Во тимот има 18 играчи, а една третина доаѓаат од редовите на победникот, Атлетико Мадрид. Тимот на сезоната го избраа шестмина фудбалски експерти од Полска, Романија, Словенија, Финска и…

Започнува борбата за европскиот кошаркарски трон

Започнува борбата за европскиот кошаркарски трон

Белград од денес до недела е домаќин на завршниот турнир во кошаркарската Евролига. За трофејот ќе се борат актуелниот првак Фенербаче, најпријатното изненадување оваа сезона Жалгирис, односно двата најтрофејни клуба во елитното натпреварување Реал Мадрид и ЦСКА Москва. Заврниот турнир…

Страница 1 од 1024123Следна ›Последна »