Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,098.79 0.29%    BESK 7,738.39 -2.05%    GRNT 743.11 -1.78%    KMB 4,373.93 0.64%    MKSD 204.00 9.68%    MPT 30,016.78 0.05%    MTUR 4,100.00 -0.41%    OHB 6,498.44 0.11%    PPIV 44,500.00 0%    RMDEN16 95.50 0.42%    RZLE 14.00 0%    RZLV 44.00 0%    RZUS 124.82 -0.94%    STB 1,022.50 -0.26%    STBP 1,102.85 0.07%    STIL 132.97 3.31%    TEL 270.00 -1.46%    TNB 13,718.00 3%    TPLF 1,573.88 -1.18%    TTK 860.00 -1.23%    UNI 2,420.09 2.55%    ZILU 238.00 8.18%    
Почетна » Вести од категорија » КАРИЕРА(Страна 195)

Мора да бидете во добра форма: Во какви менаџери луѓето имаат најмногу доверба

Мора да бидете во добра форма: Во какви менаџери луѓето имаат најмногу доверба

Доколку сакате да станете менаџер, мора да бидете во добра форма. Луѓето на кои е видлива слабоста кон храната, не делуваат како способни лидери фокусирани на работата, пишува „Wall Street Journal“. Неодамнешното истражување покажало, дека малку подебел струк, силно влијае…

Преку глава ви е од се: Дали да дадете отказ?

Преку глава ви е од се: Дали да дадете отказ?

Поради тешката економска ситуација во која се наоѓаме, постојат неколку работи за кои треба да размислите пред да дадете отказ. Кога вашиот шеф ќе ве побара на телефон во 7 часот наутро, а вашите колеги постојано измислуваат разни изговори, ви…

На денешен ден компаниите губат милијарди долари

На денешен ден компаниите губат милијарди долари

Луѓето обично не го сакаат понеделникот. Понеделник е ден, кога по релаксирачки викенд, мораат да одат на работа, на училиште итн. Еден понеделник е многу посебен, и тоа е денешниов. Се работи за третиот понеделник во новата година, кој е…

Грешки при брендирање на вашата компанија

Грешки при брендирање на вашата компанија

Алатките кои ги користите при промовирање на вашата фирма се многубројни. Производот и услугата претставуваат бренд – лого. Вашиот вебсајт е начинот на кој им пристапувате на клиентите. Во модерното време брендот е највредната работа која може да ја има…

Како не шпионираат трговците во нивните продавници

Како не шпионираат трговците во нивните продавници

Во ерата на паметни телефони и купувањето преку интернет, на компаниите им стана полесно од било кога да ги пратат своите потрошувачи од кои заработуваат. Можете да бидете сигурни дека трговците ве пратат и својата понуда ја прилагодуваат како би…

Четири работи кои го уништуваат секој бизнис

Четири работи кои го уништуваат секој бизнис

Пред да се најдете во проблеми, добро е да знаете кои работи го уништуваат секој бизнис, без оглед на тоа во која земја или во кој сектор е вашата компанија. Иако целиот свет е во криза, и речиси нема бизнис…

Десет работни позиции за комуникативни луѓе

Десет работни позиции за комуникативни луѓе

Ако сте тип на човек кој сака да разговара, тогаш денот поминат пред компјутер ќе ви звучи фрустрирачки. Добрите говорници не мораат постојно да зборуваат, но мораат да ја задоволат својата потреба за социјализација и да добијат шанса да го…

Не сте го добиле работното место и не ја знаете причината?

Не сте го добиле работното место и не ја знаете причината?

Сте се пријавиле на оглас за работа, можеби сте биле и на интервју, но не сте го добиле работното место. Зошто? Немате идеја! Зошто не ви ја објасниле причината поради која не сте биле ангажирани? Факт е дека работодавците кои…

Јапонски рецепт за деловен успех

Јапонски рецепт за деловен успех

Јапонците отсекогаш биле највредните луѓе на планетата. Во што е тајната на нивниот успех? Тајната на успехот не е само во совршената организација на време и работа, туку и на дисциплината и беспрекорното уредување на работниот простор. Јапонците својата канцеларија…

Мажите велат НЕ на кратките здолништа бидејќи ја попречуваат работата

Мажите велат НЕ на кратките здолништа бидејќи ја попречуваат работата

Мажите мислат дека на жешките панталнони со принт на леопард, длабокото деколте и кратките здолништата, не им е местото на работа, бидејќи се несоодветни за на работно место и демотивираат во работата. Речиси една третина од мажите сакаат на своите…