Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,323.24 -0.09%    BESK 9,964.47 0.66%    CEVI 899.00 0%    FERS 60,250.00 3.52%    GRNT 857.92 1.16%    KMB 5,495.51 3.25%    MKSD 210.00 5%    MPOL 293.00 0%    MPT 47,943.65 9.91%    MTUR 4,800.00 0.19%    OHB 6,433.18 0.88%    OKTA 5,023.06 5.82%    RMDEN17 95.69 0.09%    RZLV 81.87 -0.88%    RZUS 153.36 2.58%    SBT 2,000.00 0%    STB 1,000.41 1.89%    STIL 155.90 1.32%    TEL 278.09 2.24%    TETE 2,400.00 4.35%    TNB 14,225.34 2%    TPLF 1,002.00 -9.97%    TTK 1,025.66 -0.45%    UNI 2,649.88 1.19%    
Почетна » Вести од категорија » КАРИЕРА(Страна 191)

Со подобра организација до поголем успех: Не се измачувајте, променете ја перспективата

Со подобра организација до поголем успех: Не се измачувајте, променете ја перспективата

Дали некогаш сте размислувале за тоа каков претприемач сте? Започнавте свој бизнис, имате целосна слобода да обезбедите работа за себе и за другите. Но, работите не испаднаа онака како што планиравте? Не е доцна да ги промените околностите и насоките.…

Како до одлична бизнис идеја?

Како до одлична бизнис идеја?

Никогаш не е доста од добри бизнис идеи, нови проекти, нови цели. И тоа не само од добри, туку и од оние кои носат одреден успех. Стивен Ким со својот тим во последните 25 години работи на развојот на нови…

Што сакаат од вас на интервјуто за работа?

Што сакаат од вас на интервјуто за работа?

Многу од оние кои бараат работа не знаат зoшто на интервјуто им се поставуваат одредени прашања. Некои сметаат дека можеби се работи за игра во која треба да го надмудрат соговорникот. Но работодавачите имаат само една цел, а тоа е…

Гордоста и ароганцијата ја загрозуваат кариерата

Гордоста и ароганцијата ја загрозуваат кариерата

Може да признаете дека, постојат моменти кога ќе се рече: “Што не е јасно тука? Се е кристално јасно. Или, “па знаев дека тоа ќе се случи, нели ти реков”. Можеби сте паметни, но ако имате потреба тоа секојдневно да…

Освежете го вашето CV

Освежете го вашето CV

Во подготовката при барањето на работа важно е да ја „исчистете“ старата и нефункционална биографија. Без бришење на старите податоци вашето CV станува конфузно и полно со стари достигнувања, награди и вештини. Време е за ново CV, направете ги следните…

10 најголеми крадци на времето

10 најголеми крадци на времето

На работа често не можеме да стигнеме да ја завршиме работата. За тоа, најчесто се виновни крадците на времето. Нашето време можеме, а и мораме подобро да го организираме, едноставно треба да се организираме како за пократок временски период да…

Како да го поднесете стресот на работа

Како да го поднесете стресот на работа

Одморот од напорниот работен ден е корисен и потребен, велат експертите, но за многумина е голем луксуз. Секојдневното соочување со обврските е начин на живот, но постојат неколку трикови кои ќе ви ги олеснат маките. Создавањето секојдневна рутина им помага…

Неколку професии за комуникативни личности

Неколку професии за комуникативни личности

Ако сакате да зборувате и постојано да се социјализирате, тогаш ви е потребна професија која што ќе соодветствува на вашиот карактер. Затоа ви ги препорачуваме следните професии кои ќе го задоволат вашиот потенцијал. Маркетинг Без разлика дали сте на извршна…

Пофалете ги вашите вработени!

Пофалете ги вашите вработени!

Истражувањето на „Gallup“ во Германија покажало дека најголема маана на работодавците е недостигот на интерес да ги пофалат своите вработени. Имено, секој четврти работник добива пофалба за својата работа. Поради таквиот пристап, многу работници ја работат само зададената работа и…

Стравувате од отказ? Ова се јасните знаци дека ќе го добиете…

Стравувате од отказ? Ова се јасните знаци дека ќе го добиете…

Луѓето најчесто не ги препознаваат знаците кои јасно им укажуваат дека им се подготвува отказ. Ова се јасни знаци кои ви покажуваат дека нешто не е во ред и затоа е време да побарате друга работа: Компанијата се соочува со…