Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 13,096.21 0.01%    GRNT 1,234.43 0.05%    KMB 7,400.11 -0.02%    MPT 78,121.84 -0.92%    OHB 5,200.00 0%    RZTK 690.00 -1.43%    STB 1,210.00 -0.02%    STBP 657.00 0.15%    TEL 321.00 -1.03%    TNB 17,800.00 -0.14%    TTK 1,656.29 -2.57%    USJE 24,215.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » ИЗДВОЕНО

Thoughts of the week – South Goawayland

Thoughts of the week – South Goawayland

South Goawayland is a state that although part of a peninsula in Europe still does not go out to sea. Although divided among the neighbors, fragmented, reshaped over the centuries, Goawayland was a crossroads of cultures, religions and civilizations. There’s…

Thoughts of the week – We could (or we can) ……..

Thoughts of the week – We could (or we can) ……..

Long time ago I’ve seen a Yugoslav war movie. Kole Angelovski played a brilliant role in the same movie. I do not remember what the movie title was, but the story went something like this. The action took place during…

Thoughts of the week – Once upon a time, and maybe even today

Thoughts of the week – Once upon a time, and maybe even today

1986 was an interesting year. We were finishing primary school, we had our first dancing squeezers (also known for our generation as tango) at the graduation party in the sports hall of the elementary school where I studied. Argentina and…

Thoughts of the week – NASA conquers Titan, in our country there is no one to cut the grass

Thoughts of the week – NASA conquers Titan, in our country there is no one to cut the grass

I read on web portals that NASA will send a drone to explore the atmosphere and surface of Titan – the moon of planet Saturn. They will explore whether there is life on it. That’s the world in 2019. While…

Цената на нафтата е на најниско ниво во последните 6 и пол години! Земете 50 ЕВРА и заработете тргувајќи со цената на нафтата на светската берза!

Цената на нафтата е на најниско ниво во последните 6 и пол години! Земете 50 ЕВРА и заработете  тргувајќи со цената на нафтата на светската берза!

Во текот на месец Август цената на нафтата падна за 12%, а од максимумот што го имаше  достигнато во Јуни,во моментов е пониска за  30%. Овој пад дури и го надминува претходниот кој што се случи во  2011година кога САД…

Повик за хуманост

Повик за хуманост

Нурај Алили има само 15 години и има големи планови за нејзината иднина. Нурај има и Цистична Фиброза, но и дијабетес, целијакија и малнутриција кои дополнително ја влошуваат нејзината здравствена состојба поради што има потреба од  KОНЦЕНТРАТОР ЗА КИСЛОРОД за домашна употреба, кој…

Како заработив 5.000 долари за 2 месеци (видео)

Како заработив 5.000 долари за 2 месеци (видео)

Тој не се занимава со финансии ниту пак со економија, но Саша Ристиќ, советник во HR агенција од Скопје, за 2 месеци заработи преку 5.000 долари тргувајќи на светската берза. Тој тврди да тоа го може секој. Вишокот на пари…

Помош!-На малата Тамара и се заканува траен инвалидитет

Помош!-На малата Тамара и се заканува траен инвалидитет

Велешкото семејство Димовски не може да добие согласност за корекција на вградената шипка во‘рбетот на малата Тамара. Операцијата беше извршена на почетокот од годинава, но корекцијата не може да се изврши во Македонија поради недостаток на соодветна апаратура. Операцијата може…

Најубавите македонски песни, поддржани од врвните мајстори на старите инструменти на новиот албум на групата Дрим Тим

Најубавите македонски песни, поддржани од врвните мајстори на старите инструменти на новиот албум на групата Дрим Тим

Да се патува низ светот, и притоа да се промовира македонска народна музика, нејзините автентични звуци и самата историја на македонскиот народ раскажана преку песната е предизвик за секој музичар. Водени токму од желбата да се создаде музички проект што…

Фејсбук ви ги прикажува најзначајните моменти од 2013-та година

Фејсбук ви ги прикажува најзначајните моменти од 2013-та година

Друштвената мрежа „Фејсбук“ направи преглед на вашите најважни случувања во 2013-та година, како и листа на работи кои најмногу сте ги споделувале или „лајкнувале“. Како што се наближува крајот на годината, на корисниците на „Фејсбук“ под профилните слики ќе им…

Страница 1 од 212