петок, февруари 26, 2021
4 °c
Skopje
10 ° пет
6 ° саб
5 ° нед

Гласен текстилец: Или недела неработен ден за сите, освен за неопходните дејности или протести

Или недела неработен ден за сите, освен за неопходните дејности или протести. Со вакви закани излезе токму иницијаторот на законското...

Прочитај повеќе

Како се движел животниот стандард на земјите од поранешна Југославија од 90-тите години до денес (ВИДЕО)

Најдобриот животен стандард меѓу земјите кои некогаш ја сочинуваа Југославија е во Словенија. Стандардот остана ист како и во 1990...

Прочитај повеќе

Барањата на бизнисот се прифатени но, апелот е итно носење на законите за брза реализација на петтиот пакет мерки!

Најголемиот дел од бизнис заедницата во земјава е задоволен од објавените мерки кои влегоа во петтиот сет мерки како поддршка...

Прочитај повеќе
Страна 3 од 1804 1 2 3 4 1.804