среда, јануари 27, 2021
1 °c
Skopje
-1 ° сре
0 ° чет
4 ° пет

27 јануари 2021 година (среда), Свети Сава е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник  на  РМ„ бр.21/98...

Прочитај повеќе

НБ: Вложување во јакнењето на капацитетите на давателите на услуга брз трансфер на пари и на овластените менувачи

Успешно заврши проектот на Народната банка за јакнење на капацитетите на небанкарските финансиски институции за коишто таа е регулатор, остварен...

Прочитај повеќе

Опаѓа бројот на новозаразени со Ковид-19, но остануваат апелите за почитување на мерките за заштита

Нови 307 случаи со КОВИД-19 од направени 1.854 тестирања беа евидентирани во вчерашниот билтен на Министерството за здравство по изминати...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 1788 1 2 3 1.788