Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,322.35 0.93%    KMB 6,202.99 -0.46%    MPT 64,939.86 -0.09%    OHB 4,650.00 1.09%    RZLV 38.00 -5%    RZUS 55.70 9.22%    SBT 2,707.00 6.12%    TEL 318.00 2.91%    TNB 17,400.00 0.29%    ZPKO 2,270.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » ДИЕТИ(Страна 5)

ПОПУЛАРНА ИСХРАНА: Ги топи маснотиите кај жените

ПОПУЛАРНА ИСХРАНА: Ги топи маснотиите кај жените

Брачен пар од Америка уште од 1975 година востановија бројни здравствени придобивки од медитеранската диета, која уште оттогаш им се препорачува на луѓето со срцеви заболувања. Помалку е познато дали постојат разлики во неговата примена кај мажите и жените. Утврдено…

Освежувачки напиток кој го забрзува слабеењето

Освежувачки напиток кој го забрзува слабеењето

Ви претставуваеме оброк во чаша кој во врелите летни денови ќе ве освежи, заштити, но истовремено ќе ви помогне при топењето на килограмите… Потребно е: – 2 шолјички спанаќ – 1/2 голема шолја капини – 1/2 краставица (нелупена) – неколку…

Едноставни замени со кои ќе зaгубите од тежината

Едноставни замени со кои ќе зaгубите од тежината

Многумина од нас, дали во текот на годината или во периодот пред годишните одмори, се обидуваат да намалат од тежината, притоа правејќи секакви работи. Денес ви претставуваме едноставни замени во оброците кои ќе ви помогнат да го намалите бројот на…

Фит линија со помош на комбинација од 5 состојки

Фит линија со помош на комбинација од 5 состојки

Сакате да ослабите и да ги отстраните масните наслаги од стомакот? Го имаме вистинскиот напиток за вас… Состојки: – 1 смрзната банана – 1 лажица изрендан ѓумбир – 2 лажици мелено ленено семе – 1 шолјичка смрзнати боровинки – 1/2…

Рецепт од цвекло и моркови за топење на килограмите

Рецепт од цвекло и моркови за топење на килограмите

Цвеклото и морковите во комбинација со ѓумбир, целер и јаболко ќе ви помогнат брзо да го стопите салото од стомакот… Имено, дури иако не се љубител на зеленчук, морате да знаете дека природните сокови се одличен начин во своето тело…

Кетогената диета е најздрава

Кетогената диета е најздрава

Американски лекари во соработка со водечките нутриционистите дојдоа до заклучок дека кетогената диета е идеален метод за брзо симнување на вишокот килограми и одржување на организмот во добра здравствена состојба. Таа доби признание како едно од најефикасните средства во борба…

Дали губите телесната тежина со исхраната според крвната група?

Дали губите телесната тежина со исхраната според крвната група?

Кој е вашиот тип? Џенифер Лоренс? Серена Вилијамс? Алисија Викандер? Не, не тој вид на тип. Зборуваме за вашата крвна група. Според диета базирана на шеќерот во групата, може да ја намалите брзо телесната тежина, доколку јадете храна која е…

Забрзајте го слабеењето со овој напиток со само 3 состојки!

Забрзајте го слабеењето со овој напиток со само 3 состојки!

Доколку го комбинирате овој напиток со правилна исхрана, ефектите ќе бидат уште подобри… Ако сакате да ослабите некој килограм кој ви е вишок, овој детокс напиток може да ви помогне да го подобрите согорувањето на калории и да го забрзате…

Намалете го холестеролот со оваа диета!

Намалете го холестеролот со оваа диета!

TLC режимот на исхрана ги елиминира килограмите и лошите масти во крвта. Овој план на исхрана подразбира што повеќе консумирање на овошје, зеленчук, интегрални житарки и бело месо. Покрај тоа што оваа диета го намалува нивото на лошиот холестерол во…

Вкусен шејк со овесни снегулки и банана

Вкусен шејк со овесни снегулки и банана

За само неколку минути направете здрав и освежувачки напиток кој ќе ви ја поврати енергијата… Состојки: – 50 гр овесни снегулки – фруктоза – кокосово брашно – сусам – банана – портокал – киви – коријандер – нане Подготовка: Во…