Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,903.09 0%    GRNT 951.88 -0.54%    KMB 5,999.03 0.13%    MPT 65,000.00 0.04%    OKTA 3,153.00 0%    RZUS 50.00 0%    SBT 2,600.00 8.29%    STB 1,070.00 1.42%    STIL 77.00 -1.28%    TEL 320.00 0%    TNB 16,350.00 -0.61%    TTK 1,282.00 9.57%    
Почетна » Вести од категорија » ДИЕТИ(Страна 3)

10 дена 10 килограми помалку? Можно е, со екстремен режим на исхрана

10 дена 10 килограми помалку? Можно е, со екстремен режим на исхрана

Овој екстремен режим на исхрана дава одлични резултати, а се препорачува негово практикување само еднаш во шест месеци. Секој ден згответе 500 грама ориз. Кога оризот ќе се зготви, додадете исецкана кисела краставица. Земајте го овој оброк секој пат кога…

Сирова диета: Обновете ја енергијата и изгубете од 3 до 7 килограми

Сирова диета: Обновете ја енергијата и изгубете од 3 до 7 килограми

Дали сте кратки со време, а сакате да се ослободите од неколку вишок килограми? За да го направите ова брзо и здраво пробајте диета со сирова храна која ја креирал експертот по јога Сири Дата. За време на оваа диета…

Јогурт диета: За три дена, два килограми помалку

Јогурт диета: За три дена, два килограми помалку

Ова е време на годината кога сите зборуваат за јогурт диетата. Постои голема и мала јогурт диета. Првата, голема трае седум дена, а ние денес ви ја носиме малата, која трае само три дена. Јогурт диетата се нарекува уште и…

Чоколадна диета: 7 килограми помалку за само еден месец!

Чоколадна диета: 7 килограми помалку за само еден месец!

Се сомневате дека можете да ослабете без да се откажете од вашите омилени деликатеси? Дозволете ни да ве разубедиме! Оваа седумдневна чоколадна диета подразбира три главни оброци: доручек, ручек и вечера, плус едно слатко и една вкусна ужина секој ден.…

Диета за ефикасно слабеење: Обилен доручек и до 10 килограми помалку

Диета за ефикасно слабеење: Обилен доручек и до 10 килограми помалку

Диетата ”голем доручек” е се попопуларна. Основниот принцип на оваа диета е за време на најважниот оброк, доручекот, да јадете ‘кралски’ и секој нареден оброк да биде количински се помал, бидејќи поентата на слабеењето не е само во вкупниот број…

Таблица на килограми: Колку вода дневно е добро да пиете за лесно слабеење?

Таблица на килограми: Колку вода дневно е добро да пиете за лесно слабеење?

Вашата тежина одредува колку точно вода морате да пиете во текот на денот. Секоја диета и начинот на губење на тежината подразбира и пиење доволно количина вода, а според општата пресметка, препорачаната дневна доза на вода е два литри односно…

Супер диета! Кога сакате да ослабете најдобар е лимонот!

Супер диета! Кога сакате да ослабете најдобар е лимонот!

Оваа диета ја спречува акумулацијата на течности и го разградува вишокот маснотии во телото. Лимонот го прочистува телото и ги отстранува отровите благодарение на високата концентрација на витамин Ц, кој ја одржува младоликоста. Една од најдобрите намирници за симнување на…

Се за диетата од брокули: Килограмите ги намалува како од шега, а нејзиното мени е големо изненадување

Се за диетата од брокули: Килограмите ги намалува како од шега, а нејзиното мени е големо изненадување

За оваа диета се говори дека ги симнува килограмите како од шега и го чисти организмот од токсини. Прв и втор ден Доручек: 200 грама варена брокула со сол, 50 грама интегрален леб, една шоља црн чај без шеќер Ручек:…

3 начини за слабеење без броење на калории и гладување

3 начини за слабеење без броење на калории и гладување

Многу е важно во вашиот план да ги вклучите навиките кои не делуваат во директна врска со килограмите, но значително ќе придонесат за нивното исчезнување. Но, диетите не се се што треба да направите ако сакате да ја постигнете оваа…

Скандинавска диета е новиот светски хит

Скандинавска диета е новиот светски хит

Уште една диета? Се чини секоја година дека некоја нова диета станува хит, за веќе неколку месеци да се замени со друга. Што се случува тука? Она што повеќето диети нудат е инстантно решение кое бара желба за постигнување на…