Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,322.35 0.93%    KMB 6,202.99 -0.46%    MPT 64,939.86 -0.09%    OHB 4,650.00 1.09%    RZLV 38.00 -5%    RZUS 55.70 9.22%    SBT 2,707.00 6.12%    TEL 318.00 2.91%    TNB 17,400.00 0.29%    ZPKO 2,270.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » ДИЕТИ(Страна 25)

Диета со кефир

Диета со кефир

Кефир диетата е една од најпопуларните диети за брзо слабеење. Која е тајната на нејзината популарност ? Пред се, причината е кефирот: еден од најкорисните млечни производи кој се користи како превентива но и за терапевтски цели. Правиот, домашен кефир…

ДИЕТА: Старосна диета

ДИЕТА: Старосна диета

…или диета за вашите години… Веројатно знаете колку е потешко да се намали вишокот на килограми кога, да речеме, имате 30 години во однос на времето кога сте имале 20. А ако имате над 40 – тешкотиите се уште поголеми.…

Диета со мед

Диета со мед

Сите знаеме колку е здрав медот, знаеме дека треба редовно да го конзумираме поради големиот број на нутритиви кои ги содржи…но дали знаете како медот се покажал кај диетите? Па…проверете сами. Пред вас се две диети: Првата трае три дена…

Диета со јагоди

Диета со јагоди

Диетата која е пред вас е базирана на јагоди, а искуствата на оние кои ја спроведувале укажуваат на губиток на дури 3 килограми за 4 дена ! Па малку ли е… Но, прво да се запознаеме со главниот „јунак“ на…

ДИЕТА: Азиска – Кинеска диета

ДИЕТА: Азиска – Кинеска диета

Пред дваесетина години, кога прашањето на дебелината станало алармантен здравствен проблем, се сметало дека причини за загриженост има само населението на Западот. Меѓутоа, како времето одминувало и како што растела куповнта моќ на населението – така и азиските земји почнале…

Диета со кисело млеко

Диета со кисело млеко

Оваа диета може да ви помогне да изгубите 5 – 6 килограми за 10 дена. Сепак, бидејќи е во прашање рестриктивна диета, таа не би требало да се држи подолго од 14 дена. Киселото млеко е исклучително корисна намирница која…

ДИЕТА: Млечна диета

ДИЕТА: Млечна диета

Ако сакате брзо да ја намалите тежината, a да не потрошите премногу денови за тоа (значи повторно брза и кратка диета), можете да ја користите млечната диета. Ефектот од оваа диета е намалување на околу 2 кг за три дена.…

ДИЕТА: ИП Шејк диета – 4 кг за 5 дена!

ДИЕТА: ИП Шејк диета – 4 кг за 5 дена!

Напомена: Да нема забуна – диетата за која станува збор на оваа страница НЕ Е Ideal Protein Diet, која се темели на протеински шејкови и навлегување во кетоза туку станува збор за Интегрален ориз шејк диета каде за подготовка на…

ДИЕТА: Сува диета

ДИЕТА: Сува диета

Сувата диета е радикален начин за намалување на тежината и се состои од делумно намалување на конзумирањето вода. Траењето на оваа диета е 5 дена и за тоа време може да се намалат и до 4кг. Кога станува збор за…

ДИЕТА: Сончева диета – 4 кг помалку за 8 дена

ДИЕТА: Сончева диета – 4 кг помалку за 8 дена

Сончевата диета е брза диета,со која може убаво да ослабнете,а притоа да не се трудите премногу. Таа е добро позната диета која уште ја нарекуваат и диета со жолта боја. Инаку , денес брзите диети се многу популарни од останатите…