Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Иско незадоволен во Реал, сака трансфер во Англија?

Време: 10:29

Датум: октомври 29, 2015

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

isco 0008

Франциско Роман Аларкон Суарез, попознат како Иско, сака да го напушти Реал Мадрид уште во зимскиот преоден рок, пишуваат шпанските и англиските медиуми.

На Иско, како што се чини, му е дојдено преку глава, доста му е од споредни улоги и сака да игра главна улога, а доколку тоа не може да го прави во Реал, тогаш во некој друг клуб.

Со закрепнувањето од повредите на Герет Бејл и Хамес Родригез и нивнотот враќање меѓу првите 11, Иско се пресели на клупата, а тоа никако не му се допаѓа. Дури и кога почнуваше како стартер, Рафа Бенитез постојано го менуваше, во седум од десет меча.

Во Кралскиот клуб е преголем метеж, конкуренцијата е голема, а Иско го загубил трпението, бидејќи има 23 години а сè уште не се наметнал да стане постојан стартер.

Некои англиски медиуми пишуваат дека Иско имал разговор со претседателот на Реал Флорентино Перез и побарал трансфер. Перез наводно со тешко срце се согласил да го продаде, но никако под 50 милиони евра. Први во редот стојат Арсенал, Ливерпул и Челзи.

Арсен Венгер веќе успешно работеше со Перез. Тобџиите во 2013 година од Реал го донесоа Месут Озил. Јирген Клоп само што пристигна во Ливерпул и бара засилувања. Иско добро би му дошол, исто како и на Жозе Мурињо, кому исто му се потребни засилувања.

На Реал не му се брза, Перез сигурно ќе лицитира и ќе ја чека најдобрата понуда. Не е исклучена и трампа, Еден Хазард да дојде во Реал, а Иско во Челзи. Прашање е само колкава доплата ќе побара Челзи за Белгиецот.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Исчезнат е 35 годишниот скопјанец Горан Атанасовски

  Исчезнат е 35 годишниот скопјанец Горан Атанасовски

  Од вчера попладне исчезнат е 35 годишниот Горан Атанасовски од Скопје. Последни информации кои ги има семејството е дека е виден вчера помеѓу 14:00 и…

 • Fitch ја заплаши Британија со намалување на рејтингот

  Fitch ја заплаши Британија со намалување на рејтингот

  Рејтинг агенцијата „Fitch“ ја заплаши Британија со пад на нејзиниот кредитен рејтинг во случајот на „hard Brexit“. Излезот од ЕУ без договор може сериозно да…

 • Подгответе ги боичките, започнува најголемиот детски ликовен конкурс на Ладна

  Подгответе ги боичките, започнува најголемиот детски ликовен конкурс на Ладна

  Започна добро познатиот детски ликовен конкурс на Ладна, кој првонаградените заедно со нивните семејства ќе ги однесе во престолнината на Франција, градот Париз и тоа…

 • Сугарески побара турски инвестиции за инфраструктурните проекти во Северна Македонија

  Сугарески побара турски инвестиции за инфраструктурните проекти во Северна Македонија

  Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, оствари работна средба со претставници на Македонско-турската стопанска комора (МАТТО). Како што информираат од надлежното министерство, во рамките…

 • Премиера на серијата Галакси С10 и флексибилниот Галакси Фолд (фото+видео)

  Премиера на серијата Галакси С10 и флексибилниот Галакси Фолд (фото+видео)

  Одбележувајќи декада од претставувањето на првиот Галакси С уред, Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) претстави нова серија премиум смартфони: Галакси С10 (Galaxy S10).…

 • Манчевски: Повисоки плати и поголема заштита за инспекторите

  Манчевски: Повисоки плати и поголема заштита за инспекторите

  Повисоки плати, поголема заштита за инспекторите со законот за инспекциски надзор, изјави министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски. „Очекуваме позитивно да влијае врз…

 • Македонски Телеком бележи раст на добивката за 2018 година

  Македонски Телеком бележи раст на добивката за 2018 година

  Пораст  на бројот на корисници на широкопојасен интернет и IPTV услугите Нето добивката бележи раст од 2,5 отсто Македонски Телеком бележи позитивни трендови во работењето…

 • Конзумирањето чаша млеко со мед дава големи придобивки

  Конзумирањето чаша млеко со мед дава големи придобивки

  Понекогаш најпростите намирници, кои секој ги има во кујната, можат да направат чудо за вашето здравје. Познатата изрека „чаша млеко и во кревет“ не е воопшто…

 • Поради недостиг цената на паладиумот се зголеми на рекордни 1.500 долари

  Поради недостиг цената на паладиумот се зголеми на рекордни 1.500 долари

  Паладиумот се искачи на ниво над 1.500 долари за унца, достигнувајќи рекордни вредности поради недоволните резерви, соопштува „Bloomberg“. Ова се случува во услови на обидите…

 • Швајцарската Glencore го прифати парискиот климатски договор

  Швајцарската Glencore го прифати парискиот климатски договор

  Една од најголемите компании во светот за ископ на јаглен, „Glencore Plc“ одлучи да го ограничи производството на цврсти фосилни горива, со што цели да…