петок, јануари 28, 2022
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИАзар ќе стане најплатениот играч во Челзи!

Азар ќе стане најплатениот играч во Челзи!

eden azar 29

Белгискиот репрезентативец Еден Азар може да стане највисокоплатениот играч во историјата на Челзи, соопштува „Goal.com“.

Според изданието, 23-годишниот играч е пред потпишување на нов договор со клубот до летото 2019-та година, а според подобрените услови Азар ќе добива по 250.000 фунти неделно плус бонуси.

Актуелниот договор на халфот истекува во летото 2017-та година, а од Челзи ги започнаа преговорите со Белгиецот заради зголемениот интерес за него од страна на ПСЖ.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП