Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,117.59 -0.18%    BESK 9,682.00 3%    CBNGA31 3,145.00 0%    GRNT 919.51 0.49%    KMB 5,473.29 0.17%    MPOL 377.00 -3.33%    MPT 63,165.11 0.43%    OKTA 4,802.00 -3.96%    RMDEN16 98.50 0.01%    RZLV 82.00 0%    STB 1,060.19 4.73%    STIL 119.38 -0.71%    TNB 17,109.09 0.64%    UNI 2,288.40 1.16%    ZILU 245.00 -2.51%    

Ѓорѓе Војновиќ e Претседател на Управен одбор на Винер Лајф осигурување

Време: 14:03

Датум: јули 7, 2014

Категорија: КОМПАНИИ

Winner Life Insurance press conference (1)

Тимот на Винер Лајф Осигурување доби нов Претседател на Управен одбор. Ѓорѓе Војновиќ стапи на новата функција од први јули оваа година. Од осигурителната компанија најавуваа дека новиот член ќе биде значајно засилување на управувачката структура.

„Збогатувањeто на тимот со искусни кадри носи нови перспективи за компанијата којашто покажува раст на своето портфолио изминативе години. Зад себе имаме осигурителна групација – ВИГ којашто има речиси 190 годишно искуство. Искуството, традицијата и знаењето носат сами по себе резултати. Но кога тоа ќе го искомбинирате со одлични менаџери секој очекува нешто повеќе“, изјави Светла Несторова член на Надзорен одбор на Винер Лајф осигирување.

Војновиќ доаѓа во Винер Лајф Македонија со богато искуство од осигурителниот бизнис, од позицијата главен извршен директор на Триглав осигурување АД Скопје. Својата кариера во финансиски институции ја започна во Хипо Алпе Адриа Лизинг каде што 5 години беше член на управниот одбор.

Winner Life Insurance press conference (2)

„Винер Лајф е компанија со голема перспектива, одлична екипа, со млади и едуцирани кадри кои имаат голем потенцијал. Земајќи го предвид фактот дека на македонскиот пазар е присутна пократко време во споредба со доминантните компании во животно осигурување кои имаат остварено значителен пазарен удел и за тоа кратко време постигнала големи резултати, не се сомневам во понатамошниот успех. Верувам дека со заеднички сили и вложување на многу труд на пазарот на кој што секогаш на прво место е клиентот, полека но сигурно ќе го заземеме местото на врвот, како што и залужува ВИГ“, изјави Ѓорѓе Војновиќ, Претседател на Управен одбор на Винер Лајф осигурување.

Винер животно осигурување е основана од Виена Иншуренс Груп (ВИГ) во 2010 година. Kако дел од моќната осигурителна групација,  Винер Лајф имплементира прецизни деловни принципи, што станува главно обележје на компанијата и се одрази со брзо позиционирање на македонскиот осигурителен пазар.

Winner Life Insurance press conference (3)

За кратко време се поголем број клиенти се решаваат да ги искористат привилегиите и бенефитите од осигурителни програми на Винер животно осигурување.

ВИГ (Виена Иншуранс Груп) е една од најголемите интернационални осигурителни групации во Централна и Источна Европа. Групацијата со седиште во Виена, има 190 години искуство во осигурителниот бизнис и раководи со околу 50 осигурителни компании во 25 земји, со приближно 23.000 вработени.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Првата ”жртва” на Huawei: Новиот телефон нема да биде можно да се купи

  Првата ”жртва” на Huawei: Новиот телефон нема да биде можно да се купи

  Судбината на паметниот телефон Honor 20 Pro, кој во вторникот се најави од Honor Huawei, а кој е еден од првиот изборза купувачите со плитки…

 • Bosch казнет со 90 милиони евра поради “дизелгејт”

  Bosch казнет со 90 милиони евра поради “дизелгејт”

  Германското обвинителство соопшти денеска дека компанијата за производство на автомобилски делови и технологија “Robert Bosch” е казнета со 90 милиони евра поради својата улога во…

 • Герешајмер ќе гради фабрика во ТИРЗ Скопје вредна неколку десетици милиони евра

  Герешајмер ќе гради фабрика во ТИРЗ Скопје вредна неколку десетици милиони евра

  Договор за закуп на парцела со површина од 139.640 квадратни метри во ТИРЗ Скопје денеска е потпишан со германската фрмацевтска компанија Герешајмер која во повеќе…

 • Групацијата Volkswagen го намали изборот: Škoda ќе гради нова фабрика во Турција или Бугарија

  Групацијата Volkswagen го намали изборот: Škoda ќе гради нова фабрика во Турција или Бугарија

  Најголемиот чешки производител на автомобили Škoda од Млада Болеслав, својата нова фабрика ќе ја гради во Турција или во Бугарија. Засега не е познато дали…

 • НЛБ Банка – носител на признанието „Компанија ориентирана кон луѓето“

  НЛБ Банка – носител на признанието „Компанија ориентирана кон луѓето“

  Во рамките на овогодинешната 11. Меѓународна конференција за човечки ресурси „HR – the catalyst of transformation“, Македонската Асоцијација за човечки ресурси – МАЧР ја одликуваше…

 • Amazon ги претвора бизнис задачите во видео игри

  Amazon ги претвора бизнис задачите во видео игри

  Работните услови во магацините на Amazon се прилично остри, па компанијата измислила нови тактики за кои се верува дека ќе го олесни животот на вработените. Тие…

 • Huawei најави сопствен оперативен систем на пролет 2020 година

  Huawei најави сопствен оперативен систем на пролет 2020 година

  Кинеската компанија Huawei би можела да претстави сопствен оперативен систем најдоцна на пролет следната година, откако му било оневозможено користење на оперативниот систем на Android,…

 • И Panasonic ја прекинува соработката со Huawei

  И Panasonic ја прекинува соработката со Huawei

  Јапонската компанија „Panasonic“ одлучи да прекине испорака на одредени компоненти за кинескиот производител на телекомуникациска опрема „Huawei“, откако САД воведоа рестрикции за извоз за таа…

 • Avon го лансира Attraction Sensation, првиот мирис кој ги буди 5-те сетила

  Avon го лансира Attraction Sensation, првиот мирис кој ги буди 5-те сетила

  Неодоливиот акорд на кожа е во срцето на Attraction Sensation за НЕА и НЕГО, поврзувајќи ги партнерите со интензивна и стимулирачка моќ која е едноставно…

 • Телеком ја претстави Price Hero, првата корисничка апликација со проширена реалност (Augmented Reality) во Македонија

  Телеком ја претстави Price Hero, првата корисничка апликација со проширена реалност (Augmented Reality) во Македонија

  Price Hero е новата апликација на Македонски Телеком која преку виртуелни и интерактивни информации ќе им помага на корисниците да го изберат својот нов смартфон…