Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Ѓорѓе Војновиќ e Претседател на Управен одбор на Винер Лајф осигурување

Време: 14:03

Датум: јули 7, 2014

Категорија: КОМПАНИИ

Winner Life Insurance press conference (1)

Тимот на Винер Лајф Осигурување доби нов Претседател на Управен одбор. Ѓорѓе Војновиќ стапи на новата функција од први јули оваа година. Од осигурителната компанија најавуваа дека новиот член ќе биде значајно засилување на управувачката структура.

„Збогатувањeто на тимот со искусни кадри носи нови перспективи за компанијата којашто покажува раст на своето портфолио изминативе години. Зад себе имаме осигурителна групација – ВИГ којашто има речиси 190 годишно искуство. Искуството, традицијата и знаењето носат сами по себе резултати. Но кога тоа ќе го искомбинирате со одлични менаџери секој очекува нешто повеќе“, изјави Светла Несторова член на Надзорен одбор на Винер Лајф осигирување.

Војновиќ доаѓа во Винер Лајф Македонија со богато искуство од осигурителниот бизнис, од позицијата главен извршен директор на Триглав осигурување АД Скопје. Својата кариера во финансиски институции ја започна во Хипо Алпе Адриа Лизинг каде што 5 години беше член на управниот одбор.

Winner Life Insurance press conference (2)

„Винер Лајф е компанија со голема перспектива, одлична екипа, со млади и едуцирани кадри кои имаат голем потенцијал. Земајќи го предвид фактот дека на македонскиот пазар е присутна пократко време во споредба со доминантните компании во животно осигурување кои имаат остварено значителен пазарен удел и за тоа кратко време постигнала големи резултати, не се сомневам во понатамошниот успех. Верувам дека со заеднички сили и вложување на многу труд на пазарот на кој што секогаш на прво место е клиентот, полека но сигурно ќе го заземеме местото на врвот, како што и залужува ВИГ“, изјави Ѓорѓе Војновиќ, Претседател на Управен одбор на Винер Лајф осигурување.

Винер животно осигурување е основана од Виена Иншуренс Груп (ВИГ) во 2010 година. Kако дел од моќната осигурителна групација,  Винер Лајф имплементира прецизни деловни принципи, што станува главно обележје на компанијата и се одрази со брзо позиционирање на македонскиот осигурителен пазар.

Winner Life Insurance press conference (3)

За кратко време се поголем број клиенти се решаваат да ги искористат привилегиите и бенефитите од осигурителни програми на Винер животно осигурување.

ВИГ (Виена Иншуранс Груп) е една од најголемите интернационални осигурителни групации во Централна и Источна Европа. Групацијата со седиште во Виена, има 190 години искуство во осигурителниот бизнис и раководи со околу 50 осигурителни компании во 25 земји, со приближно 23.000 вработени.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Вип продолжува со реализација на едукативната програма за деца за безбедно користење на интернет низ целата земја

  Вип продолжува со реализација на едукативната програма за деца за безбедно користење на интернет низ целата земја

  “Интернетот не e само игра. Кликај безбедно…” добива свое продолжение и во учебната 2018/2019 година Едукативната програма за деца – “Интернетот не e само игра.…

 • Фершпед АД Скопје ја зголеми добивката за периодот јануари-септември 2018

  Фершпед АД Скопје ја зголеми добивката за периодот јануари-септември 2018

  Групата Фершпед АД Скопје во периодот Jануари – Септември 2018 година оствари оперативна добивка во износ од 136.732 илјада денари искажана во консолидираниот неревидиран Биланс…

 • График на денот: Топ 50 на најголемите светски технолошки компании

  График на денот: Топ 50 на најголемите светски технолошки компании

  Технолошките компании имаат уникатна предност пред другите бизниси и тоа се нарекува “ефектот на мрежата”. Секој нов корисник на одредена платформа ја зголемува вредноста за…

 • Еурокомпозит: фабриката без струја, вработените по дома – има ли крај на маките во последниот загубар?

  Еурокомпозит: фабриката без струја, вработените по дома – има ли крај на маките во последниот загубар?

  Фабриката без струја, погоните без работници, луѓето без плати. Состојбата со последниот македонски загубар се усложнува. Фабриката без струја, вработените по дома Во Еурокомпозит останаа…

 • PG & E е загрозена од банкрот поради пожарот во Калифорнија

  PG & E е загрозена од банкрот поради пожарот во Калифорнија

  Американската енергетска компанија „Pacific Gas and Electric Company“ (PG & E) се соочува со колапс заради тековниот пожар кој ја опустоши Калифорнија. Претходно во понеделникот,…

 • Societe Generale заработи глоба од 1,34 милијарди долари за кршење на санкциите

  Societe Generale заработи глоба од 1,34 милијарди долари за кршење на санкциите

  Француската банка „Societe Generale“ се согласи да плати 1,34 милијарди американски долари за да ги сопре истрагите за санкциите во САД, објавија Федералните резерви. Од…

 • Cashback World и РК Вардар ја продолжуваат успешната заедничка соработка

  Cashback World и РК Вардар ја продолжуваат успешната заедничка соработка

  Меѓународната куповна заедница – Cashback World и ракометниот клуб „Вардар“ продолжуваат со градењето на успешната приказна со повеќекратни придобивки за сите. Продолжувањето на ова партнерство…

 • Google ќе инвестира милиони во нов центар за податоци во Данска

  Google ќе инвестира милиони во нов центар за податоци во Данска

  Американската интернет компанија „Google“ ќе инвестира 4,5 милијарди дански круни (690 милиони долари) во изградбата на нов центар за податоци во Данска, објави данската единица…

 • Макпрогрес Виница започна во своето производство да користи енергија од обновливи извори

  Макпрогрес Виница започна во своето производство да користи енергија од обновливи извори

  Македонското сонце преку првите македонски соларни панели, за прв пат се користи за производство на македонските производи на Винчини, кои се извезуваат низ целиот свет.…

 • Уапсен директорот на „Нисан“

  Уапсен директорот на „Нисан“

  Јапонскиот производител на автомобили „Нисан мотор“ објави дека внатрешната истрага покажала дека Карлос Госн, директорот на компанијата, покажал помал приход од вистинскиот и презел други…