понеделник, 28 ноември 2022
ПочетнаЗДРАВЈЕГо намалува апетитот, ја подобрува работата на срцето и ги топи килограмите

Го намалува апетитот, ја подобрува работата на срцето и ги топи килограмите

sirce1btg56y6

Има силно антибактериско делување, го намалува апетитот, го намалува нивото на шеќер во крвта и ја подобрува општата состојба на кардиоваскуларниот систем…

Природниот оцет е чудотворна намирница која благотворно влијае на нашето здравје. Богат е со антиоксиданти кои го забавуваат процесот на стареење, развојот на одредени облици карцином и разни невродегенеративни нарушувања. Освен тоа, има силно антибактериско делување, го намалува апетитот, го намалува нивото на шеќер во крвта и ја подобрува општата состојба на кардиоваскуларниот систем. Спортистите веќе долго време го користат оцетот за подобро и побрзо опоравување по интензивните физички напори.

2771_160114021254301_1170x720

Винскиот оцет ги топи килограмите, бидејќи редовното конзумирање на овој оцет го забрзува процесот на разградување на мастите. Исто така, содржи елементи неопходни во секојдневната исхрана, калциум, магнезиум, калиум, фосфор, железо и бакар.

Јаболковиот оцет е одличен додаток во исхраната, се грижи за вашето здравје, како и за здравјето на вашето срце, бидејќи го намалува нивото на лошиот холестерол, а го зголемува добриот холестерол. Доколку сакате да го вклучите во секојдневието со цел да ви помогне да ослабите и да ја подобрите општата состојба на вашето тело, најдобро е насабајле во една чаша вода да ставите една лажица природен оцет и една лажичка мед. Ваквиот напиток можете да го конзумирате секој ден.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП