петок, јануари 28, 2022
ПочетнаСПОРТБИЗАгуеро не можеше да дише, загрижувачки сцени на „Ноу Камп“

Агуеро не можеше да дише, загрижувачки сцени на „Ноу Камп“

Серхио Агуеро мораше да го напушти теренот по само 40 минути игра против Алавес на „Ноу Камп“, ставајќи крај на својот втор старт во Ла лига по трансферот во Барселона.

Аргентинецот, кој беше отсутен првите два месеци од сезоната поради повреда на ногата, дебитираше за клубот во средината на октомври против Валенсија. По еден дуел со играч на Алавес, популарниот Кун се пожали дека не може да дише, а по интервенцијата на медицинскиот тим, беше заменет со Филипе Кутињо.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП