20 април, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОМектоминеј доминира на „Олд Трафорд“ – Манчестер јунајтед едвај против Вест хем

Мектоминеј доминира на „Олд Трафорд“ – Манчестер јунајтед едвај против Вест хем

Манчестер јунајтед, покрај Бурнемаут, се вториот четврт-финалист на ФА купот, откако на „Олд Трафорд“, Скот Мектоминеј го постигна својот трет гол во исто толку меча за по првите 90 минути без голови, во продолженијата да ги предводи „ѓаволите“ до 1:0 победа над Вест хем.

Мектоминеј оваа година има постигнато седум гола, со што е трет стрелец во клубот, а од тие седум гола, шест ги „заби“ на „Олд Трафорд“, каде што тимот не може да се пофали со најдобри резултати оваа сезона.

Јунајтед имаа повеќе од играта, посебно во првото полувреме, но не успеаја да ја пробијат силната одбрана на „чеканите“, предводени од нивниот поранешен менаџер, Дејвид Мојс, а во второто полувреме, и Вест хем се закани неколку пати.