понеделник, 8 август 2022
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИТениските турнири во Шпанија ќе се играат без публика

Тениските турнири во Шпанија ќе се играат без публика

Шпанската тениска федерација објави дека претстојните турнири во земјава ќе се одржат без навивачи на трибините. Оваа одлука е донесена заради закана од ширење на коронавирус.

Најголемиот од претстојните турнири ќе се одржи во април во Барселона.

Поради коронавирусот, оваа недела беше одлучено да се одложи Мастерсот во Индијан Велс во САД, додека организаторите на турнирот во Мајами се надеваат дека мечевите ќе се играат во предвидениот термин во втората половина на март.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП