петок, 27 јануари 2023
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИРамос има 12 од 12 реализација на пенали, откако Роналдо го напушти...

Рамос има 12 од 12 реализација на пенали, откако Роналдо го напушти Реал

Капитенот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, беше стрелец на еден гол во ремито со Селта синоќа на „Сантијаго Бернабеу“. Мечот заврши 2:2, а Рамос погоди од пенал во 65. минута.

Откако Кристијано Роналдо замина во Јувентус, Рамос имаше 12 успешни обиди од 12 удари од белата точка, девет во Ла Лига, два во купот и еден во шпанскиот Супер куп.

Последен пат Рамос промаши пролетта 2018 година, кога Реал Мадрид загуби од Севилја (2:3).

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП