Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,310.00 0.63%    BESK 8,730.00 -3%    GRNT 832.42 0.19%    KMB 5,264.58 -0.83%    MPT 52,500.00 0.04%    MTUR 5,249.25 -0.01%    OHB 6,077.33 -1.18%    OKTA 4,295.55 -1.64%    SPAZ 18,000.00 0%    STB 1,142.25 -0.24%    TEL 299.11 -0.3%    TNB 15,965.40 0.95%    

Не му доаѓа памет! Џои Бартон го „нокаутирал“ менаџерот на Барнсли

Време: 11:27

Датум: април 14, 2019

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Полицијата на Јоркшир потврди дека го истражува инцидентот кој се случил во тунелот по мечот Барнсли-Флитвуд во англиската трета лига, кога менаџерот на Флитвуд, проблематичниот Џои Бартон наводно го нокаутирал менаџерот на ривалите Даниел Стендел по 4:2 победата на домаќините.

Напаѓачот на Барнсли, Коли Вудроу на Твитер напиша дека неговиот менаџер Стендел останал со „крв на лицето“ по нападот на Бартон, но потоа ја избриша пораката од Твитер.

Ова е само еден од низата на инцидентите кои ја одбележија кариерата на Бартон, но повеќето се случија додека тој беше фудбалер. Во декември 2004 година, тој изгасна цигара од окото на својот тогашен колега од Манчестер сити, Џејми Танди, кој подоцна го тужеше Бартон и доби 65.000 фунти отштета. Во јули 2005, тој се тепаше со 15-годишен навивач на Евертон во хотелот на Сити во Бангкок, а во мај 2007 беше суспендиран од „граѓаните“ по нападот над Усман Дабо, кој заврши во болница. За ова тој доби четиримесечна условна казна затвор за напад.

Во 2012 година, како фудбалер на Квинс парк ренџерс, тој има легендарен меч против својот поранешен клуб Манчестер сити – добива црвен картон за удар со лакт на Карлос Тевез, во меч во кој претходно со колено го удри Серхио Агуеро, а се обиде и со глава да го удри Винсен Компани. За ова тој доби суспензија од 12 меча. За крај, тој во 2017 добива 18-месечна суспензија откако призна дека се обложувал на голем број на фудбалски мечеви.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • ЛШ: Вардар на чекор од „Ф4“ по убедливата победа над ПИК Сегед

  ЛШ: Вардар на чекор од „Ф4“ по убедливата победа над ПИК Сегед

  Екипата на Вардар го совладат ПИК Сегед со 31-23 (14-12) во четвртфиналето на ракометната Лига на шампиони и со тоа си обезбеди добра предност пред…

 • LG ќе престане да произведува телефони во Јужна Кореја

  LG ќе престане да произведува телефони во Јужна Кореја

  LG планира да го прекине телефонското производство во својата јужнокорејска фабрика, според наводите на Reuters. Извештајот дополнително сугерира дека компанијата ќе го префрли производството во…

 • Необичен часовник инспириран од природата

  Необичен часовник инспириран од природата

  Кога првпат беше претставен за време на овогодинешната SIHH изложба, H.Moser & Cie Nature часовникот стана вистински спектакл. Многу луѓе мислеа дека во прашање е шега,…

 • Пропаднаа преговорите за спојување на Deutsche Bank и Commerz Bank

  Пропаднаа преговорите за спојување на Deutsche Bank и Commerz Bank

  Преговорите за спојување на двата водечки германски кредитори Deutsche Bank(DB) и Commerzbank завршија неуспешно. “Заклучивме дека придобивките од оваа трансакција нема да бидат доволни за…

 • Beiersdorf нов партнер на Атлантик Група во Македонија

  Beiersdorf нов партнер на Атлантик Група во Македонија

  Со Нивеа во дистрибутивното портфолио, Атлантик Група има шест од десетте најдобри регионални брендови Во средината на март, Атлантик група потпиша договор за соработка за…

 • СЗО: Пред екран не повеќе од еден саат

  СЗО: Пред екран не повеќе од еден саат

  Децата помали од една година не треба воопшто да имаат допир со екрани. Уредите станаа вообичаен дел од секојдневниот живот. Меѓутоа, проблемот е во тоа…

 • Минатогодишните добитници на детскиот ликовен конкурс на „Ладна“, семејството Цветковски ни раскажува: „Не поминува ден, а да не се спомене времето кое го поминавме во Дизниленд“

  Минатогодишните добитници на детскиот ликовен конкурс на „Ладна“, семејството Цветковски ни раскажува: „Не поминува ден, а да не се спомене времето кое го поминавме во Дизниленд“

  Цртај со Ладна и патувај во Дизниленд Која е омилената активност на вашето дете кое секогаш со задоволство ја прави?! Кај повеќето цртањето ќе биде…

 • Катастрофални капитални инвестиции – за три месеци потрошени само 6%

  Катастрофални капитални инвестиции – за три месеци потрошени само 6%

  Продолжува катастрофалната реализација на капиталните инвестиции. Во првиот квартал биле потрошени само 6.21% од планираните пари за цела година. За да се оствари проекцијата реализацијата…

 • Наскоро почнува најголемата регионална е – спорт лига!

  Наскоро почнува најголемата регионална е – спорт лига!

  А1 и ESL ПОВТОРНО ПОДГОТВУВААТ СПЕКТАКЛ На чекањето му дојде крај и новата сезона A1 Adria League powered by ESL е пред вратите. Пријавите за…

 • НБРМ го усвои Годишниот извештај и Извештајот за ризиците во банкарскиот систем на земјава за 2018 година

  НБРМ го усвои Годишниот извештај и Извештајот за ризиците во банкарскиот систем на земјава за 2018 година

  Советот на Народната банка денес одржа редовна седница, на која беше разгледан и усвоен Годишниот извештај за 2018 година. Притоа беше нагласено дека и во…