22 јули, 2024
ПочетнаЕКОНОМИЈАОд утре намалени цени на ски-билетите на Попова Шапка

Од утре намалени цени на ски-билетите на Попова Шапка

Ски-центарот „Попова Шапка“ од утре ги намалува цените на ски-билетите, информираат од ЕЛЕМ ТУРС.

Отсега билетите ќе се продаваат по нови цени: дневен билет – 800 денари, полудневен билет – 500 денари, детски билет – 400 денари и билет за ноќно скијање – 400 денари.

– Чистиот воздух, сончевите денови и снегот кој го има во изобилство, се идеални услови за посета на Ски-центарот „Попова Шапка“, велат од ЕЛЕМ ТУРС.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП