Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Желбата на Арсенал е да го продадат Езил

Време: 16:23

Датум: јануари 14, 2019

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Месут Езил, во саботата, воопшто не беше во протоколот за натпреварот кој Арсенал го одиграа против Вест Хем, поради што англиските медиуми шпекулираат дека Германецот во овој преоден рок ќе го напушти клубот.

Играчот кого Арсенал најмногу го плаќа, од почетокот на сезоната никако не може да се избори за место во тимот, ниту пак одиграл натпревар на нивото на кое беше пред две сезони.

Езил за Арсенал, сезонава има одиграно 13 натпревари, на кои забележал три гола и една асистенција. Премалку за играч кој е проектиран и платен да ја води играта на Арсенал.

Поранешниот германски репрезентативец ја има поддршката на менаџерот Унаи Емери, меѓутоа по поразот од Вест Хем (1:0), тој рекол дека Езил не заслужил да биде ниту на клупата за резерви, поради што го изоставил од протоколот.

Оваа негова изјави ги натера англиските медиуми да пишуваат дека Арсенал ќе се обиде да го продаде Еџил веќе во овој преоден рок. Од парите што би ги добиле за Германецот би можеле да купат неколку играчи, меѓу кој е и најголемата желба на тренерот Емери, Денис Суарес од Барселона.

Езил има големи примања, неделна плата од 350.000 фунти, што ја отежнува продажбата, бидејќи не постои клуб во Европа што би прифатил да издвојува толку пари за играч кој според однесувањето и не е премногу заинтересиран за фудбалската игра.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Русија донесе закон против лажни вести и навреди на властите на интернет

  Русија донесе закон против лажни вести и навреди на властите на интернет

  Претседателот Владимир Путин потпишал закон за нови, строги казни за граѓаните на Русија, кои шират, она што властите го сметаат за лажни вести на интернет…

 • Самсунг “КуЛЕД “ (QLED) телевизорите и нивниот нов “Амбиентален Режим“ го трансформираат домот во галерија

  Самсунг “КуЛЕД “ (QLED) телевизорите и нивниот нов “Амбиентален Режим“ го трансформираат домот во галерија

  Новата опција прикажува светски познати уметнички дела и персонализирани содржини Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) денес најави дека нивната серија “КуЛЕД“ (QLED) телевизори…

 • Сирењата на Млекара Здравје Радово нудат најдобра вредност за дадените пари, сметаат потрошувачите во Македонија

  Сирењата на Млекара Здравје Радово нудат најдобра вредност за дадените пари, сметаат потрошувачите во Македонија

  Според мислењето на потрошувачите во Македонија, сирењата на Млекара Здравје Радово се едни од производите кои нудат најголема вредност за дадените пари, покажа истражувањето на…

 • Македонското име останува нерешен проблем, барем во трговијата

  Македонското име останува нерешен проблем, барем во трговијата

  Македонското име останува нерешен проблем, барем во трговијата. Двете земји допрва треба да преговараат за користењето на придавката, на марките, на брендовите, а веќе постојат…

 • Потпишан нов меморандум за соработка помеѓу регулаторните институции на финансискиот систем

  Потпишан нов меморандум за соработка помеѓу регулаторните институции на финансискиот систем

  Регулаторните институции на финансискиот систем на земјава ќе ги зајакнат активностите  за подигнување на нивото на финансиска писменост, а започнуваат и активности за подобрување на…

 • Почнува пролетта

  Почнува пролетта

  Пролетта во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи…

 • Тереза Меј нема да бара долго одложување на Брегзит

  Тереза Меј нема да бара долго одложување на Брегзит

  Британската премиерка Тереза ​​Меј нема да бара од Европската унија долго одложување на Brexit, објави BBC. BBC во вторникот објави дека Меј во писмото до…

 • Азиските индекси паднаа, се чека FED

  Азиските индекси паднаа, се чека FED

  Азиските индекси паднаа од највисоките нивоа во шест месеци, бидејки инвеститорите чекаат на одлуките на Федералните резерви. Се очекува Банката на федерални резерви(FED) барем малку…

 • Општина Прилеп избрана за најеколошка општина во Македонија за 2018 година

  Општина Прилеп избрана за најеколошка општина во Македонија за 2018 година

  Денес во Стопанската комора компанијата Пакомак го финализираше конкурсот за избор на најеколошка општина за 2018 година. Според претходно зададените критериуми нивната комисија се одлучи…

 • ЕУ го казни „Google“ со 1,49 милијарди евра

  ЕУ го казни „Google“ со 1,49 милијарди евра

  Антимонополското регулаторно тело на ЕУ го казни „Гугл“ со 1,49 милијарди евра поради „злоупотреба на доминантната позиција во онлајн огласувањето“. „Гугл“ е казнет по жалбата…