Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,997.21 2.49%    GRNT 860.00 3.42%    KMB 5,200.05 -0.07%    MPT 62,913.00 1.19%    OKTA 4,656.38 -0.08%    PPIV 41,102.00 0%    RMDEN10 98.00 -1.8%    RMDEN17 98.30 0%    SBT 2,350.00 -6%    SKP 54,000.00 0%    STB 1,012.09 -0.05%    TEL 290.00 0%    TKVS 5,350.00 -0.03%    TNB 15,499.05 -0.01%    UNI 2,067.06 -2.95%    

Трипл-дабл за Јокиќ, шампионот славеше над Њујорк

Време: 09:46

Датум: јануари 9, 2019

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Српскиот кошаркар, Никола Јокиќ, уште еднаш потврди дека игра во фантастична форма оваа сезона и повторно беше клучната фигура во победата на својот тим Денвер Нагетс над Мајами Хит од 99-103.

Младиот центар беше незадржлив за домашните кошаркари и со нов трипл-дабл и неверојатен поен во последните секунди го зацврсти Денвер на челната позиција на табелата во Западната конференција. Јокиќ во Флорида го заврши со скор од 29 поени, 11 скока, 10 асистенции и една украдена топка за 40 минути игра, а во редовите на победничката екипа солидни беа уште Мареј (18) и Лајлс со 15 поени.

Кај тимот на Мајами, Волтерс имаше 15, додека Олјиник и Адебајо броеја до 13 поени.

Шампионот Голден Стејт Вориорс ја запиша најубедливата победа од синоќешната програма на НБА лигата, откако со 122-95 го совладаа тимот на Њујорк Никс. Главна ѕвезда кај Воините беше Томпсон, кој постигна 45 поени, а нему го следеа Дурант со 24 и Кари со 14 поени и 14 асистенции. Кошаркарите на Никси немаа своја вечер и единствена светла точка им беше хрватскиот интернационалец Хезоња со 19 поени и 6 скока.

На останатите натпревари Минесота го изненади тимот на Оклахома Сити Тандерс со 117-119, додека Клиперси полесно од очекуваното славеше над Шарлот со 128-109.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Пристигнува најбрзиот полнач за мобилни телефони во светот

  Пристигнува најбрзиот полнач за мобилни телефони во светот

  Конкуренцијата во областа на брзите полначи станува се поостра. Иако би можело да се каже дека достигнавме ниво каде што брзините на полнење се доста…

 • Недовербата во вакцините претставува “глобална криза”

  Недовербата во вакцините претставува “глобална криза”

  Јавната недоверба кон вакцините значи дека светот презема чекор назад во борбата против смртоносните заразни болести кои можат да се спречат, предупредуваат експертите, пренесува BBC.…

 • Компаративна анализа на понудата на цените за роаминг

  Компаративна анализа на понудата на цените за роаминг

  Институтот за развој на електронски комуникации ИНРЕКОМ Скопје, во текот на месец јуни 2019 година, спроведе анализа за цените во роаминг кај четирите македонски оператори:…

 • Од 1 јануари 2020 година сите аптеки може да влезат во мрежата во МЗ

  Од 1 јануари 2020 година сите аптеки може да влезат во мрежата во МЗ

  Од 1 јануари 2020 година сите аптеки кои се надвор од мрежата ќе може да влезат во мрежата аптеки во Министерството за здравство и со…

 • САД започнаа истрага против Deutsche Bank поради перење пари

  САД започнаа истрага против Deutsche Bank поради перење пари

  Deutsche Bank се најде во проблеми поради можните пропусти со перење пари. Федералната влада на САД истражува дали Deutsche Bank постапила во согласност со законите за…

 • ,,Сакам добар однос со Кина и Русија”: Трамп потврди дека ќе се состане со Си Џинпинг и Владимир Путин следната недела

  ,,Сакам добар однос со Кина и Русија”: Трамп потврди дека ќе се состане со Си Џинпинг и Владимир Путин следната недела

  Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека следната недела ќе се состане со рускиот претседател Владимир Путин на самитот Г20 во Јапонија. Трамп за американскиот…

 • Печалбарите за летно раздвижување на економијата и животот во Тетово

  Печалбарите за летно раздвижување на економијата и животот во Тетово

  Доаѓањето на печалбарите и иселениците во Тетово во текот на летните месеци е надеж за голем број трговци дека во текот на летото ќе имаат…

 • Дали Реал и Барса влегуваат во „војна“ за Нејмар?

  Дали Реал и Барса влегуваат во „војна“ за Нејмар?

  Откако минатото лето преодниот рок помина во знакот на Кристијано Роналдо и неговото заминување во Јувентус, по сè изгледа ова лето ќе биде во знакот…

 • Совршено освежување: Направете го овој нискокалоричен пијалок од кајсии и телото ќе ви биде благодарно

  Совршено освежување: Направете го овој нискокалоричен пијалок од кајсии и телото ќе ви биде благодарно

  Дали знаете дека 100 грама кајсии имаат само 48 калории? Покрај тоа што се нискокалорични, ова слатко овошје е одличен извор на бета-каротен, витамин Ц,…

 • Уште 4 причини зошто задолжително морате да пиете вода

  Уште 4 причини зошто задолжително морате да пиете вода

  Истражувањата покажуваат дека 80 проценти од луѓето во целиот свет се дехидрирани, а како главна причина се наведува консумацијата на пијалoци со кофеин, како што…