Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,996.29 0.96%    BESK 8,169.00 -8.12%    GRNT 901.50 0.26%    KMB 5,400.00 0.11%    KOIN 1,000.00 0%    MPT 62,600.79 0.55%    MTUR 5,301.00 0.02%    RMDEN18 98.90 0.1%    SBT 2,335.67 -1.31%    STB 1,192.55 2.11%    STIL 103.00 0.54%    TEL 295.00 0%    TNB 16,785.00 1.25%    TTK 1,482.46 2.24%    

„Старата дама“ во лов на „црвени ѓаволи“

Време: 15:02

Датум: ноември 7, 2018

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Нова доза врвен европски фудбал следува вечерва. Натпреварите во групите Е, Ф, Г и Х ќе го комплетираат четвртото коло во Лигата на шампините. Натпреварот што ќе привлече најголемо внимание ќе се одигра во Торино каде Јувентус ќе го пречека Манчестер јунјатед.

Јувентус пред две недели победи на „Олд Трафорд“ со голот на Паоло Дибала. Италијнскиот првак со евентуална победа ќе обезбеди место во нокаут рундата. Прашање е што дали и како Манчестер јунајтед може да му наштети на Јувентус во Торино. „Црвените ѓаволи“, во првиот меч беа целосно инфериорни. Единствено позитивно за нив од тој натпревар е што беа поразени само со 1:0.

Дуелот ќе биде интересен и поради Пол Погба, кој прв пат во кариерата ќе игра во Торино против својот поранешен клуб.

Интересна пресметка се очекува и во Плзен, каде на Викторија ќе и гостува Реал Мадрид. Во првиот меч Реал победи на искуство, а играчите на Викторија промашија неколку изгледни шанси, особено во финишот на мечот. Ова ќе биде деби во Лигата на шампионите за Сантијаго Солари. Аргентинецот минатиот викнед стартуваше со победа во Ла Лига. Реал не блескаше и со многу среќа славеше над Ваљадолид.

Група Е:

21.00 Бенфика-Ајакс
21.00 Баерн Минхен-АЕК

Табела: Ајакс 7, Баерн 7, Бенфика 3, АЕК 0

Група Ф:

21.00 Манчестер сити-Шахтјор
21.00 Олимпик Лион-Хофенхајм

Табела: Ман.сити 6, Лион 5, Хофенхајм 2, Шахтјор 2

Група Г:

18.55 ЦСКА Москва-Рома
21.00 Викторија Плзен-Реал Мадрид

Табела: Рома 6, Реал 6, ЦСКА 4, Викторија 1

Група Х:

18.55 Валенсија-Јанг Бојс
21.00 Јувентус-Манчестер јунајтед

Табела: Јувентус 9, Ман.јунајтед 4, Валенсија 2, Јанг Бојс 1

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Флексибилниот Motorola Razr во Европа пристигнува во текот на декември!

  Флексибилниот Motorola Razr во Европа пристигнува во текот на декември!

  Одамна се шпекулира дека Motorola планира да ја оживее Razr линијата, чиј најнов член ќе биде првиот флексибилен телефон на компанијата. Сега се појавија нови…

 • Германски град нуди милион евра за доказ за своето непостоење

  Германски град нуди милион евра за доказ за своето непостоење

  Германскиот град Билефелд, за една полусериозна теорија на заговор која тврди дека градот навистина не постои, нуди голема награда за оној кој ќе докаже дека…

 • Забава на холандска плажа поради Брегзит, се пријавиле илјадници луѓе

  Забава на холандска плажа поради Брегзит, се пријавиле илјадници луѓе

  Речиси 10.000 луѓе досега се пријавиле за учество на забава на холандска плажа, за да го одбележат излезот на Велика Британија од Европската унија. Организаторите…

 • Цените на нафтата во пад

  Цените на нафтата во пад

  Цените на суровата нафта паднаа во вторникот на меѓународните пазари на 59 американски долари, во услови на голема загриженост за побарувачката. Таа загриженост ги надмина…

 • Продолжување на проектот купи куќа купи стан

  Продолжување на проектот купи куќа купи стан

  Градежната комора на  Македонија го поддржува проектoт  Купи куќа купи стан од самиот почеток на неговата промоција и смета дека со новите услови дополнително ќе се…

 • Светот сè уште не го видел ова: Пуштен во употреба еколошки траект! Не му треба ни малку гориво (видео)

  Светот сè уште не го видел ова: Пуштен во употреба еколошки траект! Не му треба ни малку гориво (видео)

  Комплетно ги заменува траектите на конвенционално гориво. Траектот Ellen, кој комплетно се напојува на електричен погон и може да носи 30 возила и 200 патници,…

 • Со помош на Фондот за Иновации, Пакомак е првата македонска компанија која го воведува светскиот тренд во рециклирањето –повратни вендинг машини за пластични шишиња и лименки

  Со помош на Фондот за Иновации, Пакомак е првата македонска компанија која го воведува светскиот тренд во рециклирањето –повратни вендинг машини за пластични шишиња и лименки

  Енормниот обем на отпад кој се креира со зголемената консумација во модерното општество, селективното одложување отпад, собирањето и неговото рециклирање е екстремно важен процес за…

 • Спектакуларен облак во форма на печурка се формира над езерото Балатон во Унгарија

  Спектакуларен облак во форма на печурка се формира над езерото Балатон во Унгарија

  Џиновски атомски облак се формирал над унгарското езеро Балатон во селото Алсоорс во петокот, пренесува „Спутник“. Спектакуларниот феномен се нарекува влажен микроизлив. Дел од облакот…

 • Во јули пад од 2,3 отсто на кредитите кај компаниите, раст од 0,7 отсто кај домаќинствата

  Во јули пад од 2,3 отсто на кредитите кај компаниите, раст од 0,7 отсто кај домаќинствата

  По благиот раст кај кредитите на корпоративниот сектор во јуни, во јули е евидентиран позначителен пад од 2,3 проценти, кој се должи на падот во…

 • Microsoft вреди двојно повеќе отколку сите европски банки заедно

  Microsoft вреди двојно повеќе отколку сите европски банки заедно

  Негативните каматни стапки, падот на приносите на обврзниците, посилното регулирање и знаците на рецесија ја избришаа поголемата пазарната вредност на европските банки. Откако индексот во…