понеделник, 8 август 2022
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИГоловин пристигна во Монако

Головин пристигна во Монако

Шампионот на Фрација од пред две сезони, Монако, денес, како нов играч на клубот го претстави рускиот репрезентативец Александар Головин.

22-годишниот играч од редот за врска, блескаше на Светското првенство, каде со Русија стигна до четврт-финалето.

По мундијалот најголем интерес за него покажаа Монако и Челси, а Головин се решил за клубот од „малото кнежевство“, со образложение дека тука ќе има повеќе простор да напредува.

Инаку, Монако за трансферот на Головин на ЦСКА Москва и платил 27 милиони фунти.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП