Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,017.33 -0.83%    APTK 750.00 0%    AUMK 1,803.00 2.97%    BESK 9,530.00 -2.41%    BEST 1,886.00 0%    FERS 59,500.00 -2.09%    GRNT 821.15 -1.07%    KJUBI 1,550.00 -0.06%    KMB 5,057.09 -2.74%    MPOL 281.00 -2.77%    MPT 42,987.44 -1.53%    OHB 6,100.00 -0.13%    OKTA 4,336.84 -0.55%    PPIV 44,108.00 -3.06%    RMDEN16 95.00 -0.84%    RMDEN17 95.90 0%    RZUS 138.90 9.6%    STIL 127.00 -5.17%    TPLF 990.17 2.29%    TTK 981.88 -1.82%    UNI 2,354.00 -1.92%    USJE 22,002.14 -1.62%    VITA 8,512.00 0.11%    

Јовановски: Можеме да го минеме Хонвед

Време: 14:46

Датум: јули 10, 2018

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Оптимизам владее во таборот на Работнички во пресрет на првиот натпревар со Хонвед во Лига Европа. Шефот на стручниот штаб на Работнички, Ѓоре Јовановски, верува неговите избраници може да го елиминираат Хонвед.

Јовановски на прес-конференцијата потенцира дека најважно е како Работнички ќе одигра на овој двомеч. Многу нешта за конечниот исход ќе зависат токму од тоа.

„Искрено верувам дека ќе успееме во оваа европска пресметка иако кога ни падна Хонвед, можеби многумина и нè прежалија. Јасно е дека го почитуваме противникот, но веруваме и во своите квалитети. Најважно е ние како ќе одиграме иако Хонвед добро го анализиравме. Мислам дека имаме реални шанси да одиме понатаму. Има 180 минути игра, во која многу нешта ќе одлучуваат. На теренот ќе се каже сè“, истакна Јовановски.

Мислењето на тренерот го дели и капитенот на тимот, Остоја Стјепановиќ.

„На нас е да го дадеме максимумот. Имаме квалитет, работевме напорно во текот на подготовките, мислам дека сме добро уиграни и ќе дадеме сè за да се пласираме во следното коло. Хонвед е квалитетен тим, но и ние имаме верба во себе. Секако, посакуваме триумф на првиот меч во Скопје. Во голема мера резултатот од овие дуели ќе зависи од нас самите“,истакна Стјепановиќ.

Првиот натпревар од двојната пресметка меѓу Работнички и Хонвед се игра утре од 17.30 часот на игралиштето на тренинг-центарот на ФФМ, „Петар Милошевски“, во Скопје. Реваншот е на 17 јули во Будимпешта.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Октетот „Прилеп“ утре со концерт во ЦК „Марко Цепенков“

  Октетот „Прилеп“ утре со концерт во ЦК „Марко Цепенков“

  Октетот „Прилеп“ утре во 20 часот во изложбениот салон на ЦК „Марко Цепенков“ ќе одржи целовечерен летен концерт и пред љубителите на убавата староградска песна…

 • Блок 2 во РЕК Битола ќе биде исклучен поради редовен ремонт

  Блок 2 во РЕК Битола ќе биде исклучен поради редовен ремонт

  РЕК Битола во текот на денот ќе изврши планирано исклучување на Блок 2 и ќе почнат подготовките за редовниот годишен ремонт, предвиден за 25 јули,…

 • Австралија како огледало на нееднаквоста

  Австралија како огледало на нееднаквоста

  Нееднаквоста во светот е тема со која се занимаваат умовите на некои од најбогатите и најуспешните претприемачи на нашето време. Дискутабилно е какви се нивните…

 • Граѓанските активисти остануваат против градежни активности на Водно за изградба на гасовод

  Граѓанските активисти остануваат против градежни активности на Водно за изградба на гасовод

  Граѓанската иницијатива „Го сакам Водно“ останува на ставот дека е против какви било градежни активности во „Парк шумата Водно“ и по вчерашната средба со вицепремиерот…

 • 70 години од Porsche прославени на легендарниот Goodwood Festival of Speed

  70 години од Porsche прославени на легендарниот Goodwood Festival of Speed

  Историската тркачка патека Goodwood му оддаде чест на Porsche и неговите 70 години постоење со централна прослава на 2018 Festival of Speed, настан кој што…

 • Microsoft работи на конкурент на AirPods?

  Microsoft работи на конкурент на AirPods?

  Се чини дека „Microsoft“ ја истражува можноста да влезе на пазарот на паметни слушалки и со сопствен проект да се натпреварува со „Apple AirPods“. Наводниот…

 • Државата денеска се задолжува, утре се раздолжува за 22 милиони евра

  Државата денеска се задолжува, утре се раздолжува за 22 милиони евра

  Државата денеска планира да позајми 22 милиони и 764 илјади евра од домашните банки и кредитори преку издавање петгодишни и триесетгодишни државни обврзници. Парите што…

 • Неколку начини да ја победите конкуренцијата

  Неколку начини да ја победите конкуренцијата

  Во денешно време, ако сакате да ги исполнувате деловните обврски и да имате добар живот, мора да ја победите конкуренцијата. А единствениот начин за да…

 • ЈП ПОЦ: Од денеска почнува ажурирањето на податоците на паркиралиштата

  ЈП ПОЦ: Од денеска почнува ажурирањето на податоците на паркиралиштата

  Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“ од денес ќе почне со ажурирање на податоците на корисниците на затворените паркиралишта со кои стопанисува…

 • Погледнете во работилницата во која се доработуваат моделите на Mercedes (видео)

  Погледнете во работилницата во која се доработуваат моделите на Mercedes (видео)

  За купувачите на кои дури ни новите „Mercedes“ модели во нивната фабричка состојба не се доволно добри, тука е „Brabus“ да има ги исполни сите…