Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,012.39 -0.13%    CEVI 888.00 4.84%    GRNT 809.30 0.53%    KJUBI 1,550.00 0%    KMB 5,161.14 1.19%    KSPR 26.00 0%    MPOL 281.00 0%    MPT 43,499.91 0.25%    MTUR 4,600.88 -2.11%    OHB 6,300.00 3.28%    PPIV 45,508.14 3.17%    RMDEN08 96.50 0%    RMDEN17 96.00 0.05%    STIL 129.08 -0.26%    TEL 274.73 -0.82%    TNB 13,889.69 1.38%    TPLF 1,100.00 1.01%    TTK 999.00 0.63%    UNI 2,425.00 1.04%    USJE 22,662.00 3%    

Одлична диета од 4 дена: Намалете 4 до 5 кг

Време: 14:34

Датум: март 30, 2018

Категорија: ДИЕТИ

За луѓе на кои им е потребно за брзо време да ослабнат за некоја посебна прилика, диетата од 4 дена за намалување на 4 до 5 килограми може да биде совршена брза диета за да изгледаат подобро во кратките панталончиња на кои наскоро им доаѓа сезоната.

Креаторите на оваа идеја тврдат дека за 4 дена можете да изгубите 4-5 килограми, но бидете претпазливи. Доколку се решите да ја испробате оваа диета, имајте на ум дека не може да ја држите повеќе од 4 денови или пак доколку сакате можете да ја повторите само еднаш, значи вкупно 8 денови, бидејки нутриционистички не е избалансирана и може да доведе до дефицит на важните хранливи состојки.

Принципи за диетата 4 дена

За диетата 4 дена се подразбира дека мора строго да се придржувате кон пропишаните оброци. На интернет можете да најдете многу комбинации на менија кои содржат помалку од 1200 калории дневно. Поголемиот дел од експертите не препорачуваат внес помал од 1200 калории дневно. Диетата од 4 дена се смета за делумно изгладнувачка и затоа не смее да се практикува повеќе денови од пропишаното.

Пример на еднодневно мени за диетата 4 дена:

Појадок

-половина грејпфрут

Ручек

-100 грама немасен протеин како пилешко бело месо или 60 грама масни проетеини како говедско месо

-една шоља обарен зеленчук

-една шоља сиров зеленчук богат со влакна

-180 грама сок од домати

Вечера

-една шоља зеленчук со скроб, на пример тиквица варена или сирова

-една шоља зеленчук богата со влакна, како на пример карфиол, варен или сиров

-130 грама немасни протеини – пилешко бело месо, или 100 грама црвено немасно месо

-130 грама природен сок

Вода

Пијте по една голема чаша вода 30 минути пред секој оброк, 30 минути после вечерата и пред спиење, како би се заситиле повеќе и полесно да ги извадите отровите и маснотиите.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Забрзајте го слабеењето со овој напиток со само 3 состојки!

  Забрзајте го слабеењето со овој напиток со само 3 состојки!

  Доколку го комбинирате овој напиток со правилна исхрана, ефектите ќе бидат уште подобри… Ако сакате да ослабите некој килограм кој ви е вишок, овој детокс…

 • Намалете го холестеролот со оваа диета!

  Намалете го холестеролот со оваа диета!

  TLC режимот на исхрана ги елиминира килограмите и лошите масти во крвта. Овој план на исхрана подразбира што повеќе консумирање на овошје, зеленчук, интегрални житарки…

 • Вкусен шејк со овесни снегулки и банана

  Вкусен шејк со овесни снегулки и банана

  За само неколку минути направете здрав и освежувачки напиток кој ќе ви ја поврати енергијата… Состојки: – 50 гр овесни снегулки – фруктоза – кокосово…

 • Пресметајте колку време ќе ви биде потребно за да ослабите!

  Пресметајте колку време ќе ви биде потребно за да ослабите!

  Овој период е вистинското време за мали и големи промени. Една од нив е и слабеењето… Слабеењето е процес во кој е потребно да вложите многу…

 • Ослабнете со помош на овој зеленчук

  Ослабнете со помош на овој зеленчук

  Овој лековит зелен зеленчук може да ви ја намали желбата за слатка и нездрава храна, велат научниците. Најновото истражување кое го спроведоа шведските научници од…

 • Моќен напиток кој ќе ви донесе рамен стомак за само 7 дена

  Моќен напиток кој ќе ви донесе рамен стомак за само 7 дена

  Сите кои барем еднаш се обиделе, знаат колкав напор е потребен за да добиете тело како од соништата… Често се случува секојдневната рутина во нашите…

 • Исфрлете го лебот од исхраната и уживајте во придобивките

  Исфрлете го лебот од исхраната и уживајте во придобивките

  Обидете се да ги исфрлите јаглените хидрати од исхраната и уживајте во придобивките од оваа одлука… Дали можете да замислите еден оброк без леб? Без…

 • Намирници кои можете да ги јадете, а да не ја зголемите вашата тежина!

  Намирници кои можете да ги јадете, а да не ја зголемите вашата тежина!

  Порталот„Bright side“ ги издвои намирниците кои се богати со протеини, имаат низок процент на шеќер и гликозен индекс, а тоа се: Сирење Само доколку се…

 • Ова овошје ќе ви помогне во вашата цел да го симнете вишокот килограми (видео)

  Ова овошје ќе ви помогне во вашата цел да го симнете вишокот килограми (видео)

  Кога сте на диета по правило шеќерот е забранет. А тоа значи дека треба да намалите и со овошјето. Сепак, постои едно овошје кое може…

 • Омилениот оброк на Ријана изобилува со протеини, погледнете кој е тој

  Омилениот оброк на Ријана изобилува со протеини, погледнете кој е тој

  Ѕвездата на Барбадос, Ријана за магазин „Esquire“ откри кој е нејзиниот омилен оброк кој изобилува со протени, станува збор за салата во која главната состојка…