Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Со проверени сили Станојковиќ ќе брка пласман на ЕП

Време: 15:40

Датум: March 13, 2018

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 19 години, Вујадин Станојковиќ, го објави списокот со повикани фудбалери за елитната квалификациска рунда за пласман на Европското првенство во Финска 2018 година.

Македонија ќе биде домаќин на турнирот што од 21 до 27 март ќе се игра во Скопје. Противници на Македонија до 19 години ќе бидат репрезентациите на Англија, Унгарија и на Летонија.

За натпреварите што ќе се играат на тренинг-центарот „Петар Милошевски“ и националната арена „Филип Втори“ селекторот Станојковиќ ќе смета на следните фудбалери.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Металург со триумф над Целје го заврши настапот во СЕХА

  Металург со триумф над Целје го заврши настапот во СЕХА

  Во последниот меч од СЕХА лигата без големо значење, Металург со 28:26 го победи словенечкиот шампион Целје за да ја заврши сезоната на седмото место,…

 • И Твитер ги блокира рекламите за криптовалути?

  И Твитер ги блокира рекламите за криптовалути?

  Твитер наскоро би можел да се приклучи на Фејсбук и на Google во процесот на блокирање на производи и услуги кои промовираат и рекламираат криптовалути.…

 • ТОП најкреативни ММА моменти

  ТОП најкреативни ММА моменти

  Борбата во кафезот носи интересни решенија.…

 • Лион славеше на „Велодром“ со голот на Депај во 90-та минута

  Лион славеше на „Велодром“ со голот на Депај во 90-та минута

  Лутото француско дерби меѓу Марсеј и Лион изобилуваше со пресврти, голови, инциденти, за на крај Лион да стигне до победа со гол во 90. минута…

 • По наместа влажни коловози се одвива сообраќајот

  По наместа влажни коловози се одвива сообраќајот

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во…

 • Победничката серија на Баерн ја прекина Лајпциг (видео)

  Победничката серија на Баерн ја прекина Лајпциг (видео)

  Тимот на РБ Лајпциг минатата сезона беше германски вице-шампион, но оваа сезона не ги оправда големите очекувања на сопствениците од Ред бул, иако уште еднаш…

 • Денеска врнежи од дожд, на планините снег

  Денеска врнежи од дожд, на планините снег

  Метеоролозите за денеска најавуваат врнежи од дожд, а на планините од снег, кои ќе бидат пообилни во попладневните часови во западните и северните делови (над…

 • „Блумберг“: Нема Европејци меѓу петмината најбогати луѓе во светот

  „Блумберг“: Нема Европејци меѓу петмината најбогати луѓе во светот

  Меѓу петте најбогати луѓе во светот веќе нема милијардери од Европа, соопшти агенцијата „Блумберг“. Претставниците на Стариот континент испаднале од првата петорка, бидејќи францускиот магнат…

 • Од извозот на шампањ Франција заработила 2,8 милијарди евра

  Од извозот на шампањ Франција заработила 2,8 милијарди евра

  САД, Велика Британија и Јапонија се трите најголеми увозници на шампањ, од чија продажба во 2017 година е остварен промет од вкупно 4,9 милијарди евра.…

 • Една од подобрите функции на новиот „Андроид“ нема да работи на сите телефони

  Една од подобрите функции на новиот „Андроид“ нема да работи на сите телефони

  Добрата вест во врска со новата верзија на оперативниот систем „Андроид“ е дека ќе има можност двојно да ја намали „тежината“ на фотографиите во споредба…