Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,650.00 0.02%    BESK 9,991.00 -3%    GRNT 824.02 0.32%    KMB 3,152.12 0.17%    MTUR 4,250.00 1.19%    OHB 5,200.00 4%    OKTA 3,111.00 -8.96%    RMDEN16 94.40 0%    RZUS 113.00 9.51%    SLAV 6,100.00 95.89%    STB 960.00 1.65%    STIL 151.56 0.58%    TIKV 153.00 -2.55%    TKVS 3,202.00 1.72%    TNB 13,228.04 0.22%    TTK 951.17 1.04%    UNI 2,000.00 0.03%    ZPKO 2,710.00 4.23%    
Почетна » Вести од категорија » ЗДРАВЈЕ(Страна 293)

Мали совети за брзо слабеење

Мали совети за брзо слабеење

Дали сакате да го зголемите потенцијалот за согорување на мастите? Тогаш можеби е вистинско време да ја зголемите температурата на организмот. Термогенеза е процес на производство на топлина во телото, со што се забрзува метаболизмот и се постигнува побрзо согорувањето…

Како да го намалите апетитот?

Како да го намалите апетитот?

Првиот чекор кон постигнување телесна тежина од која ќе бидете задоволни е да го погледнете сопственото тело, а потоа да почнете одговорно да се однесувате при изборот на храна и нејзиното количество во чинијата. Една од тајните на добриот изглед се крие…

Здрав начин на живот и здрава исхрана

Здрав начин на живот и здрава исхрана

Многу се зборува за тоа дека треба да се води здрав живот, да се створат здрави навики и да се направи нешто за да се намали ризикот по вашето здравје. Помалку или повеќе сите знаеме што значи тоа. Трчање, но…

Страница 293 од 293« Прва‹ Претходна291292293