Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,750.00 -0.67%    BESK 10,071.76 -1.98%    CEVI 1,099.00 -3.93%    GRNT 809.72 -0.03%    KMB 3,356.57 -0.98%    MTUR 4,300.00 2.38%    RMDEN16 94.90 0%    RZLV 51.00 2%    STB 940.49 -0.04%    STBP 601.00 0.17%    STIL 138.00 -0.74%    TEL 295.44 -1.52%    TETE 2,299.47 0.56%    TKVS 3,100.00 -0.32%    TPLF 1,699.87 3.03%    TTK 953.00 0.63%    UNI 2,050.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » ЗДРАВЈЕ(Страна 286)

Внимавајте, овие предмети се извор на бактерии

Внимавајте, овие предмети се извор на бактерии

Иако не можеме да ги видиме со голо око, бактериите се насекаде околу нас и ние сме постојано во контакт со нив. Доволно е да го допрете телефонот на работа, количката во супермаркетот или кваката на вратата на јавен тоалет…

Овошки за убави заби

Овошки за убави заби

Ако сакате да имате здрави и бели заби, тогаш секојдневно треба да ги употребувате повеќето од следните овошки. Јагода Јагодата е овошје кое го одржува здравјето на забите, бидејќи содржи овошна киселина која не дозволува остатоците од храна да ја…

Зошто да одберете пливање?

Зошто да одберете пливање?

Сите знаат дека пливањето е одличен тренинг, било да е пливање во базен, море, езеро или река. И во текот на зимата, пливањето е актуелен спорт без оглед на студеното време. Со пливањето го развивате целото тело, затоа…. без изговори,…

Домашните миленичиња го подобруваат вашето здравје

Домашните миленичиња го подобруваат вашето здравје

Домашните миленици носат огромна радост во многу домови. Нивната несебична љубов создава позитивна енергија која исполнува и тие стануваат незаменлив член на семејството. Но, не само тоа. Домашните миленичиња освен расположението го подобруваат и здравјето на многу различни начини. Го…

25 совети за подобро физичко и психичко здравје

25 совети за подобро физичко и психичко здравје

Постојано слушаме совети за подобро здравје, што треба да јадеме, колку треба да јадеме, што да вежбаме, како да се релаксираме…. „Huffington Post“ ни издвојува 25 совети со кои значително ќе го подобриме физичкото и психичкото здравје. 1. Пронајдете рамнотежа…

Пијалоци кои позитивно влијаат на нашето здравје

Пијалоци кои позитивно влијаат на нашето здравје

Безалкохолните пијалоци и вештачките овошни сокови се меѓу најпопуларните и омилените пијалаци, но сите знаеме дека тие имаат штетно влијание врз здравјето поради содржината на вештачки конзерванси, шеќери и многу калории. Секоја година во светската трговска мрежа се појавуваат по…

Гледајте ТВ и вежбајте

Гледајте ТВ и вежбајте

Наместо да седите на кревет пред телевизор, поставете го вашиот собен велосипед пред телевизорот и тогаш ќе имате двојно задоволство – омилената тв програма и рекреација… Со мала подготовка до голем резултат Возењето на собен велосипеди не бара многу подготовки…

Магнезиум – за подобро расположение и живот без стрес

Магнезиум – за подобро расположение и живот без стрес

Магнезиумот заедно со калиумот, калциумот и натриумот се основните елементи неопходни за правилно функционирање на организмот на човекот. Вашето тело не го произведува овој важен минерал. Поради тоа, потребно е секојдневно да консумирате храна, богата со магнезиум. Магнезиумот игра важна…

Зошто не е добро забите да се мијат веднаш по оброкот?

Зошто не е добро забите да се мијат веднаш по оброкот?

Миењето заби по секој оброк можеби изгледа како добра идеја, но експертите сепак препорачуваат тоа да не се прави. На забите по секој оброк останува киселина, а нивното четкање веднаш по оброкот ја слабее глеѓта. Доколку сакате да ги исчистите забите и…

Како до совршена фигура? Вежбајте само 20 минути дневно

Како до совршена фигура? Вежбајте само 20 минути дневно

Многу познати ѕвезди велат дека за нивниот добар изглед се заслужни секојдневните вежби од само 20 минути. Но, дали е тоа точно? Американските експерти го потврдуваат тоа, тие велат дека се доволни само 20 минути за да го постигнете саканиот…