Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 6,805.85 0.15%    BESK 13,000.00 0%    GECK 300.00 -49.58%    GRNT 839.48 -0.78%    KMB 2,850.55 1.88%    MABI 1,000.00 0%    MKSD 300.00 0%    MPOL 277.00 6.54%    MTUR 4,500.00 0%    OHB 6,300.00 3.14%    PKB 14,500.00 0%    RMDEN08 95.20 -2.86%    RZUG 19.00 0%    RZUS 159.27 -0.46%    SBT 2,000.00 -0.18%    SKON 1,400.00 0%    STB 942.42 0.11%    STIL 142.69 1.11%    TEL 284.00 0.77%    TNB 13,017.36 -2.12%    TPLF 1,697.50 -0.15%    TTK 844.04 2.72%    
Почетна » Вести од категорија » ЗДРАВЈЕ(Страна 268)

Зошто не е добро забите да се мијат веднаш по оброкот?

Зошто не е добро забите да се мијат веднаш по оброкот?

Миењето заби по секој оброк можеби изгледа како добра идеја, но експертите сепак препорачуваат тоа да не се прави. На забите по секој оброк останува киселина, а нивното четкање веднаш по оброкот ја слабее глеѓта. Доколку сакате да ги исчистите забите и…

Како до совршена фигура? Вежбајте само 20 минути дневно

Како до совршена фигура? Вежбајте само 20 минути дневно

Многу познати ѕвезди велат дека за нивниот добар изглед се заслужни секојдневните вежби од само 20 минути. Но, дали е тоа точно? Американските експерти го потврдуваат тоа, тие велат дека се доволни само 20 минути за да го постигнете саканиот…

Костените извор на здравје

Костените извор на здравје

Слатки, вкусни и популарни, станува збор за костените кои се високовредни енергетски плодови. Искористете ја сезоната и снабдете се со витамини и минерали кои нема да ги најдете во другите јаткасти плодови. Костените се познати по слаткиот вкус и благата…

Исфрлете ја негативната енергија од секојдневниот живот

Исфрлете ја негативната енергија од секојдневниот живот

Светот околу нас се менува со голема брзина. Темпото кое ни го наметнуваат секојдневните обврски е жестоко, особено ако живеете во град. Лошата исхрана дополнително го слабее организмот и придонесува кон се поголемо количество негативна енергија. За да ја растоварите вашата психа…

Дуња – лековито овошје

Дуња – лековито овошје

Дуњата е овошје кое зрее од крајот на Октомври до Декември и има вистински состав на корисни материи. Ова овошје потекнува од југозападна Азија и во старите времиња се сметала за знак на плодност и симбол на љубов и среќа.…

Акваробик за побрзо топење на килограмите

Акваробик за побрзо топење на килограмите

Aкваробик или аеробик во вода, во последните години е се попопуларен бидејќи е докажано дека вежбањето во вода е неспоредливо поефикасно отколку во сала. Се што ви е потребно се: костим за капење, пешкир и волја за својата линија да…

Вежбањето како превенција за спречување на појавата на дијабетес

Вежбањето како превенција за спречување на појавата на дијабетес

Последните истражувања покажуваат дека краткото интензивно вежбање ја подобрува функцијата на инсулинската секреција, која може да послужи како превенција за спречување на појавата на дијабетес тип 2. Според британските научници од Универзитетот во Орсеј, за превенција на дијабетес тип 2…

Многумина дишат неправилно, дали и вие сте меѓу нив?

Многумина дишат неправилно, дали и вие сте меѓу нив?

Повеќето луѓе дишат исто како што танцуваат-мислејќи дека тоа е правилно. Но, оние кои ве набљудуваат од страна знаат дека тоа често не е така. Дури и повеќе од чувството за ритам, дишењето е природна автоматска акција за која не…

Зачини кои го забрзуваат процесот на слабеење

Зачини кои го забрзуваат процесот на слабеење

Додека се борите со напорните и исцрпувачки диети, добро е да ги примените и овие совети. Постојат неколку зачини кои ќе ви помогнат побрзо да ги изгубите килограмите. Можеби ова е поедноставен начин отколку строгите диети кои наместо без вишок…

Кога треба да вежбаме за да ослабиме повеќе?

Кога треба да вежбаме за да ослабиме повеќе?

Тренингот пред појадок овозможува да се ослободите од вишокот килограми, покажува новото истражување. Имено, лицата кои вежбале пред утринскиот појадок не само што брзо ги губеле килограмите, туку имаат и понизок процент на маснотии во крвта. Според експертите, најдобро е…