Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 5,395.26 -0.09%    BESK 10,899.88 0%    GRNT 609.26 -0.05%    KMB 2,997.91 -0.09%    MPT 27,500.00 -4.16%    NOSK 92,250.00 0%    OHB 4,245.00 1.07%    OKTA 2,499.23 4.13%    RMDEN15 95.00 1.06%    RZLV 27.00 8%    RZTK 391.00 -1.01%    RZUS 102.75 3.91%    STB 895.16 2.12%    STIL 91.08 2.41%    TEL 260.00 1.56%    TPLF 1,050.00 0%    TTK 719.31 -0.23%    UNI 1,070.00 2.88%    ZPKO 2,575.00 3%    
Почетна » Вести од категорија » ЗДРАВЈЕ(Страна 2)

Јадете секој ден по пет ореви! Еве зошто…

Јадете секој ден по пет ореви! Еве зошто…

Постојат повеќе причини да ги вклучите оревите во вашата секојдневна исхрана. Дознајте кои се тие причини… Со вклучувањето на само 5 ореви дневно во вашата секојдневна исхрана, можете да придонесете за целокупното здравје. Здравствените предности кои можете да ги добиете…

Овие знаци ќе ви покажат дали во вашето тело има отрови

Овие знаци ќе ви покажат дали во вашето тело има отрови

Поради неправилната исхрана и недоволната физичка активност, токсините остануваат заробени во телото и ги забавуваат неговите природни функции. Еве неколку знаци дека тоа ви се случува токму на вас. Физиолошки потреби Чесото заминување во тоалетот е едноставен показател дека вашето…

Имате проблеми со синусите? Овој магичен рецепт од две состојќи ќе ја отстрани болката!

Имате проблеми со синусите? Овој магичен рецепт од две состојќи ќе ја отстрани болката!

Доколку и вие се мачите со синусите пробајте го овој рецепт за народен лек за кој ви се потребни само две состојки. Се што ви е потребно е ѓумбир и 200 мл јаболков оцет. Изрендајте го ѓумбирот и помешајте го…

Напиток кој чува од секоја болест: Феноменален напиток за зајакнување на имунитетот!

Напиток кој чува од секоја болест: Феноменален напиток за зајакнување на имунитетот!

Не дозволувајте да ве фати грип, туку „наоружајте“ се со овој фантастичен напиток кој ќе го зајакне вашиот имунитет и ќе го подбри вашето целокупно здравје. Итно ви е потребна „инекција“ од витамини со цел да се сочувате од болестите…

Дури и најздравите намирници можат да бидат штетни доколку ги јадете во погрешно време

Дури и најздравите намирници можат да бидат штетни доколку ги јадете во погрешно време

Ако ви се случува да се храните со најздрави намирници, а притоа да се чувствувате се полошо, можно е проблемот да е во тоа што ги јадете во погрешно време. Имено, многу е важно да обрнете внимание на тоа кога,…

Четири минути од овие вежби имаат ист ефект како да сте биле во теретана еден час (видео)

Четири минути од овие вежби имаат ист ефект како да сте биле во теретана еден час (видео)

Доколку сте станале мрзеливи во последно време и немате волја да посетувате теретана, овие вежби се идеални за вас, особено ако работното место ви е седење по цел ден. Секој ден можете да одвоите по 4 минути и ќе имате…

Чудесен напиток кој решава многу проблеми

Чудесен напиток кој решава многу проблеми

Напитокот од вода, лимон и мед има чудесни предности за здравјето на целокупниот организам. Ги ублажува симптомите на настинка и грип, го регулира апетитот, го зголемува нивото на енергија и ја поттикнува работата на ситемот за варење. Во шолјичка млака…

Пет намирници кои го зголемуваат имунитетот во текот на зимата

Пет намирници кои го зголемуваат имунитетот во текот на зимата

Свежото овошје и зеленчук се помалку достапни во текот на зимата, па понекогаш треба да бидете креативни во снабдувањето на организмот со витамини, минерали и други хранливи материи од храната. Освен цитрусните овошја, во подигнувањето на имунитетот можат да послужат…

Еве одговор на познатата дилема: Како докторите се чуваат од грипот

Еве одговор на познатата дилема: Како докторите се чуваат од грипот

Докторите секојдневно се изложени на зарази, многу почесто од останатите. Затоа е просто неверојатно како тие не се постојано болни и како не се заразуваат со грип. Тоа е така бидејќи се придржуваат до овие едноставни совети. Најважно е миењето…

Зеленчук кој лекува БУКВАЛНО СЕ! Листовите му се уште покорисни, но сите ги фрлаат!

Зеленчук кој лекува БУКВАЛНО СЕ! Листовите му се уште покорисни, но сите ги фрлаат!

Тешко дека постои поздрав зеленчук од цвеклото, а кога ќе го подготвите заедно со лисјата, вашето здравје ќе ви биде благодарно! На цвеклото карактеристичната црвена боја и силните антиканцерогени својства му ги дават антоцијаните. Но покрај нив, цвеклото содржи и…