Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 6,736.57 5.38%    BESK 11,970.93 5.66%    FERS 49,501.00 -1.33%    GRNT 792.81 3.17%    KMB 2,803.59 3.17%    MKSD 250.00 23.76%    MPT 29,891.18 1.48%    MTUR 4,000.00 0.25%    OHB 6,025.00 9.55%    OKTA 4,200.00 0%    PPIV 39,000.00 1.57%    RZIT 25.00 0%    RZLV 90.00 5.88%    RZUS 182.99 2.75%    SBT 1,822.00 2.94%    STB 889.92 0.02%    STIL 148.29 0.36%    TEL 250.00 0%    TETE 1,448.47 3.46%    TKVS 2,800.00 5.74%    TNB 12,759.93 6.25%    TPLF 1,737.36 -1.23%    TTK 799.80 0.02%    UNI 2,259.88 1.89%    VROS 14,000.00 514.04%    ZILU 158.00 2.6%    
Почетна » Вести од категорија » ЗДРАВЈЕ

Прочистување на крвните садови со овој моќен напиток

Прочистување на крвните садови со овој моќен напиток

Овој моќен напиток ги чисти крвните садови со неверојатна брзина и после само една чаша ќе почувствувате подобрување… Овој напиток го чисти телото од токсини и ги отпушува мастите од крвните садови. Потребно ви е: шолја сок од домати (свежо исцеден,…

Освежителен напиток од лубеница за овие топли денови (видео)

Освежителен напиток од лубеница за овие топли денови (видео)

Лубеница – ова слатко летно овoшје, на многумина им е омилено за освежување, особено кога ќе настапат тропските температури. Освен што има совршен вкус, ова чудесно овошје го намалува и притисокот, богато е со антиоксиданти од кои најпознат е ликопенот,…

Стопете ги масните наслаги со овој моќен напиток

Стопете ги масните наслаги со овој моќен напиток

Сакате совршено тело без вишок масни наслаги? Вежбате и јадете здраво, но ништо не се менува? Со овој напиток масните наслаги сами ќе се стопат… Витката линија не е само прашање на убав изглед. Согорувањето на масните наслаги е неопходно…

Јадете по една лажица ленено семе секоја вечер, резултатите ќе ве воодушеват

Јадете по една лажица ленено семе секоја вечер, резултатите ќе ве воодушеват

Задолжително во вашите вечерни ритуали вметнете го и ова, резултатите ќе ве воодушеват… Се верува дека ова било билка која луѓето ја припитомиле. Покрај тоа што се користи во текстилната индустија, ленот, поточно, неговото семе, е многу благотворно за луѓето.…

Доколку имате бавен метаболизам, овие правила ќе ви бидат од помош

Доколку имате бавен метаболизам, овие правила ќе ви бидат од помош

Метаболизмот со тек на годините забавува, па токму поради тоа секоја година во просек сме потешки за 500 грама. За да ја спречите оваа појава, важно е да се грижите за вашето здравје, a особено за исхраната. Доколку сакате да…

Коктел витамини за добро здравје

Коктел витамини за добро здравје

Во периодот кога владеат вируси, важно е дополнително да го зајакнете имунитетот. Едноличната исхрана најмногу ја слабее способноста на организмот да се избори со болестите, затоа е важно редовно да јадеме овошје и зелечук, особено оние кои се богати со…

Три килограми помалку за пет дена со овој чудесен сок!

Три килограми помалку за пет дена со овој чудесен сок!

Овој сок помага при согорувањето на калории и го храни вашето тело со витамини и минерали. Освен тоа, магдоносот го подобрува варењето и исфрлувањето на вишок течности од организмот… Состојки: 1 гранче магдонос, 1 лимон, вода Магдоносот исецкајте го ситно…

Прочистете ја крвта со овие намирници

Прочистете ја крвта со овие намирници

Доколку сакате да ја прочистите вашата крв и на некој начин да го подмладите своето тело потребно е само во вашата секојдневна исхрана да ги вклучите следните намирници… Лук Лукот е богат извор на сулфур, есенцијален минерал кој на организмот…

Mасните наслаги и целулитот се топат со овошен јогурт со ѓумбир

Mасните наслаги и целулитот се топат со овошен јогурт со ѓумбир

Едноставен рецепт за освежувачки и вкусен напиток кој е идеален за меѓуоброк, појадок или вечера. Состојките за овој напиток се следните: Јогурт – бидејќи совршено делува на мастите во телото и го регулира варењето, содржи добри бактерии кои му помагаат на…

Доволно е само да ги споите овие две намирници и да заборавите на вишокот килограми

Доволно е само да ги споите овие две намирници и да заборавите на вишокот килограми

Лековитите својства на циметот и медот сигурно веќе ви се познати. Но, она што можеби не сте го знаеле е дека овие намирници можат да ви помогнат да ослабите. Пробајте го овој напиток кој е вкусен, лесно се подготвува, а…

Страница 1 од 273123Следна ›Последна »