Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 6,805.85 0.15%    BESK 13,000.00 0%    GECK 300.00 -49.58%    GRNT 839.48 -0.78%    KMB 2,850.55 1.88%    MABI 1,000.00 0%    MKSD 300.00 0%    MPOL 277.00 6.54%    MTUR 4,500.00 0%    OHB 6,300.00 3.14%    PKB 14,500.00 0%    RMDEN08 95.20 -2.86%    RZUG 19.00 0%    RZUS 159.27 -0.46%    SBT 2,000.00 -0.18%    SKON 1,400.00 0%    STB 942.42 0.11%    STIL 142.69 1.11%    TEL 284.00 0.77%    TNB 13,017.36 -2.12%    TPLF 1,697.50 -0.15%    TTK 844.04 2.72%    
Почетна » Вести од категорија » ТЕХНОЛОГИЈА

Ова се најпопуларните телефони на светот

Ова се најпопуларните телефони на светот

Компанијата Strategy Analytics ја објави информацијата за последното истражување за состојбата на пазарот на паметните телефони и продажбата, односно популарноста на мобилните уреди. Станува збор за податоците за вториот квартал оваа година, односно за периодот помеѓу април и јуни, па…

Работи на динамо: Полнач кој ќе го посакаат сите љубители на дивината (видео)

Работи на динамо: Полнач кој ќе го посакаат сите љубители на дивината (видео)

Кога ви е потребно, а немате приклучок, вртете што побрзо и што подолго! Нема овде филозофија – вртете што подолго и батеријата ќе се наполни. Едно е сигурно, овој полнач, кој на интернет можете да го купите за 5,99 долари…

FrontRow, камера од прв ред (видео)

FrontRow, камера од прв ред (видео)

Камерата „FrontRow“, сокриена во округлиот привезок на ѓерданот, е прилично иновативен производ. Како и пaметните телефони, „FrontRow“ има предна од 8 и задна камера од 5 мегапиксели. Таа има димензии на рачен часовник, а со паметен телефон е поврзана со…

Facebook направи мали измени во дизајнот

Facebook направи мали измени во дизајнот

„Facebook“ објави неколку „апдејти“ на начинот на кој ќе изгледаат разговорите во списоците со вести. Коментарите под публикации веќе изгледаат повеќе како размена на пораки во „iPhone“, а секоја од нив ќе се наоѓа во светло сиво „балонче“, пишува „CNNMoney“.…

Патики кои го менуваат изгледот со еден клик (видео)

Патики кои го менуваат изгледот со еден клик (видео)

Компанијата „ShiftWear“ претстави патики чиј дизајн сопственикот може сам да го промени со помош на својот паметен телефон. Патиките во себе имаат вграден екран со помош на кој на едноставен начин можете да го менувате нивниот изглед, пишува „TechBlook“. Овие…

Најубавиот часовник со Android Wear

Најубавиот часовник со Android Wear

Денес постојат различни паметни часовници, но постојат модели кои се одликуваат во позадина на останатите. Тие се попривлечни. Токму на оваа група припаѓаат „Huawei Watch 2“ и „Huawei Watch 2 Classic“ презентирани во февруари во рамките на саемот „MWC“. Прво,…

DJI Spark – дрон кој може да се управува со движење на рацете (фото+видео)

DJI Spark – дрон кој може да се управува со движење на рацете (фото+видео)

DJI го претстави најновиот модел на лесен дрон – DJI Spark. Овој едноставен дрон е опремен со миникамера, а неговата главна карактеристика е тоа што може да се управува со движење на рацете. Благодарение на малите димензии и тежината од…

Sharp го претстави конкурентот на iPhone 8

Sharp го претстави конкурентот на iPhone 8

Како и што се очекуваше, компанијата „Sharp“ неодамна го претстави својот нов паметен телефон „Aquos S2“. Презентацијата се одржа настан во Пекинг. Компанијата претстави конкуренти на се уште неизлезените на пазарот „iPhone 8“ и „Essential Phone“. „Sharp Aquos S2“ –…

График на денот: Земјите со највисока интернет брзина на симнување во светот

График на денот: Земјите со највисока интернет брзина на симнување во светот

Oваа недела консултантската интернет компанија „Cable.co.uk“ го претстави новиот извештај, кој ги анализира податоците за интернет брзината при симнување на информации во 189 земји. За период од една година до 10-ти мај 2017-та година биле извршени 63 милиони тестови на…

Amazon инвестира во компанијата за смартфони на креаторот на Android

Amazon инвестира во компанијата за смартфони на креаторот на Android

„Alexa Fund“ на „Amazon“ и кинескиот гигант „Tencent“ инвестираа вкупно 300 милиони долари во „Essential“ – новата компанија за смартфони на креаторот на оперативниот систем „Android“, Енди Рубин. Ова е втор пат, во кој „Amazon“ се обидува да влезе на…

Страница 1 од 357123Следна ›Последна »