Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,650.00 0.02%    BESK 9,991.00 -3%    GRNT 824.02 0.32%    KMB 3,152.12 0.17%    MTUR 4,250.00 1.19%    OHB 5,200.00 4%    OKTA 3,111.00 -8.96%    RMDEN16 94.40 0%    RZUS 113.00 9.51%    SLAV 6,100.00 95.89%    STB 960.00 1.65%    STIL 151.56 0.58%    TIKV 153.00 -2.55%    TKVS 3,202.00 1.72%    TNB 13,228.04 0.22%    TTK 951.17 1.04%    UNI 2,000.00 0.03%    ZPKO 2,710.00 4.23%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ(Страна 951)

Меџик дава милион да го види Џејмс како забива

Меџик дава милион да го види Џејмс како забива

Меџик Џонсон понуди награда од еден милион долари за победникот во натпреварот во забивање, се со цел да го привлече Леброн Џејмс да учествува. Џејмс никогаш се нема натпреварувано во забивање, иако демонстрира неверојатни способности пред секој натпревар на Мајами.…

Најплатениот тим во светот!

Најплатениот тим во светот!

Фудбалот одамна не е само спорт, туку сериозен бизнис во кој се врти голема сума на пари. Како што своевремено изјави легендарниот шпански фудбалер, Луис Енрике, „тој што вели дека игра фудбал од љубов е најголем лажго“. Само кога ќе…

Бекам смета дека не е само маркетиншки мамец

Бекам смета дека не е само маркетиншки мамец

Каде и да се појави на црвениот тепих, околу него се рефлекторите, блицевите, камерите, тоа е животот на Дејвид Бекам. „Селебрити“ стилот кој го следи уште од времето кога играше за Манчестер Јунајтед го донесе и во Париз. А токму…

Гигс уште една година на Олд Трафорд

Гигс уште една година на Олд Трафорд

Прославениот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс, го продолжи договорот со англискиот тим на уште една година и ќе остане на „Олд Трафорд“ до летото 2014-та година. „Што можам да кажам за Гигс, а веќе да не е кажано? Тој…

Реал мора да плати 80 милиони за Бејл

Реал мора да плати 80 милиони за Бејл

Претседателот на Тотенхем, Даниел Леви е познат по тоа што ниту еден милиметар не попушта од своите побарувања. Сега на Реал им го постави следното или 80 милиони или да не доаѓаат по Бејл. Тој е свесен дека со својата…

Јунајтед летоска ќе го полни буџетот во Азија

Јунајтед летоска ќе го полни буџетот во Азија

Добро е познато дека Манчестер Јунајтед има голема армија на навивачи во Азија, па не е чудно што на „Олд Трафорд“ одлучија дел од припремите за следната сезона да ги оддржат во Тајланд. Всушност, Јунајтед во предсезоната ќе одигра пријателски…

УЕФА ги казни Лацио и Фенербахче

УЕФА ги казни Лацио и Фенербахче

Европската фудбалска федерација (УЕФА) го казни Лацио со две меѓународни средби без публика и плус 40.000 евра, затоа што нивните навивачи за време на натпреварот против Борусија Менхенгладбах извикувале расистички пароли и користеле пиротехнички средства. Поради неспортско однесување на симпатизерите,…

Црвена звезда пред банкрот

Црвена звезда пред банкрот

Потпретседателот на Црвена Звезда, Небојша Човиќ објави шокантни бројки за работата на клубот во 2012-та година, според кои „црвено-белите“ се пред стечај. Фудбалскиот клуб од Маракана во 2012-та година направил загуба од 10.899.540 евра, а за данок се уште должат…

Рома одби 25 милиони за Маркињос

Рома одби 25 милиони за Маркињос

Италијанскиот прволигаш Рома ја одби фантастичната понуда од 25 милиони евра, која екипата на Барселона ја понуди за младиот бразилски дефанзивец, Маркињос. Маркос Аоас Кореа е 18-годишен стопер кој во јули 2012-та година од Коринтијанс пристигна во Рим за 4.5…

ПСЖ тргнува во „лов“ на Руни

ПСЖ тргнува во „лов“ на Руни

Моменталниот лидер во француското првенство, ПСЖ е подоготвен да издвои голема сума на пари и во своите редови да го доведе напаѓачот на Манчестер Јунајтед. Првите луѓе на ПСЖ ќе се обидат во текот на летниот преоден рок во Париз…