Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,701.16 0.03%    BESK 9,518.00 -4.73%    FERS 56,000.00 0%    GRNT 830.00 0%    MPT 28,853.20 -0.19%    PPIV 37,500.00 0%    RMDEN16 94.50 0%    STBP 600.00 0%    STIL 150.08 -2.55%    TEL 284.66 0.59%    TTK 968.19 1.91%    UNI 1,999.20 -0.04%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ(Страна 911)

Фенербахче ќе игра во ЛШ

Фенербахче ќе игра во ЛШ

Дисциплинската комисија на УЕФА во јуни ги казни екипите Фенербахче со двегодишна и Бешикташ со едногодишна забрана за настап во сите европски натпреварувања, поради учествувањето во местење на натпревари во сезоната 2010/2011. Турскиот фудбалски гигант Фенербахче соопшти дека Судот за…

Со 60 милиони фунти Јунајтед тргнува по Бејл

Со 60 милиони фунти Јунајтед тргнува по Бејл

Манчестер Јунајтед влегува во наддавањето за Герет Бејл со понуда од рекордни за клубот 60 милиони фунти (69.5 милиони евра), тврдат англиските медиуми. Шампионите планираат да ја направат ѕвездата на Тотенхем првиот голем трансфер по доаѓањето на новиот менаџер Дејвид…

Маркињос се сели во ПСЖ за 35 милиони

Маркињос се сели во ПСЖ за 35 милиони

ПСЖ продолжи да се засилува со фудбалери од италијанските клубови. По доаѓањето на Едисон Кавани од Наполи, „светците“ вчера се договорија со раководството на Рома за трансферот на Бразилецот, Маркињос. Тој уште од претходно ја имаше договорено соработката со шампионот…

Лејкерс ќе прават дрим-тим со Џејмс и Ентони

Лејкерс ќе прават дрим-тим со Џејмс и Ентони

Лос Анџелес Лејкерс имаат сериозна намера да го засилат својот тим, нивна желба е во своите редови да ги доведат Леброн Џејмс и(или) Кармело Ентони, НБА ѕвезди чии договори истекуваат следното лето. „Езерџиите“ би сакале да доведат еден, а можеби…

Справување со насилството и национализмот во спортот

Справување со насилството и национализмот во спортот

Фудбалската федерација на Македонија во соработка со Мисијата на ОБСЕ во Скопје, вчера, на 16 јули 2013 година организираше тркалезна маса на тема „Како против национализмот и насилството во спортот“. Тркалезната маса се одржа во просториите на ФФМ, а на…

Еклстоун обвинет за мито од 45 милиони евра!

Еклстоун обвинет за мито од 45 милиони евра!

Обвинителството во Минхен покрена обвинение против шефот на Формула 1, Берни Еклстоун за давање на поткуп околу продажбата на светскиот шампионат пред осум години, објави портпаролот на локалниот суд. Еклстоун е обвинет за давање на поткуп на банкарот Герхард Грибковски,…

Бенитез има огромен буџет за нови играчи

Бенитез има огромен буџет за нови играчи

Добра вест за новиот тренер на Наполи, Шпанецот Рафаел Бенитез. Италијанскиот клуб има на располагање 124,5 милиони евра трансфер-буџет за нови засилувања. Ова го објави претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис за време на сесија на прашања и одговори на…

Челзи мора да одвои 80 милиони доколку го сака Руни

Челзи мора да одвои 80 милиони доколку го сака Руни

Англискиот фудбалски клуб Челзи ќе мора да плати 80 милиони фунти доколку сака да го доведе во своите редови напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни. Според медиумите во Англија, „сините“ за репрезентативецот на „Гордиот Албион“ ќе мораат да издвојат 80…

Наполи подготви понуди за двајца од Реал

Наполи подготви понуди за двајца од Реал

Екипата на Наполи подготви понуди за двајца играчи на Реал Мадрид. Како што пренесуваат медиумите во Италија станува збор за Гонзало Игуаин и Раул Албиол. Според информациите кои пристигаат од Неапол за трансферот на Раул Албиол клубот е подготвен да…

Бускетс останува на Ноу Камп до 2018-та

Бускетс останува на Ноу Камп до 2018-та

Фудбалерот на Барселона, Серхио Бускетс потпиша нов договор со клубот, кој ќе го задржи на „Ноу Камп“ до 2018-та година, објавија „каталонците“ на својот официјален сајт. 25-годишниот Бускетс се претвори во најдобрите халфови во светот во последните години и поради…