Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,350.00 1.64%    GRNT 783.48 -3.09%    KJUBI 1,400.00 0%    KMB 2,664.47 -1.21%    MPT 26,344.44 0.14%    MTUR 4,250.00 0.62%    OKTA 2,750.00 8.7%    TEL 271.93 -0.03%    TETE 1,800.00 -7.12%    TNB 13,472.07 -0.21%    TPLF 1,583.40 -1.36%    TRPS 1,500.00 0%    TTK 810.00 0.78%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ(Страна 884)

Заврши преодниот рок, Бејл прва ѕвезда

Заврши преодниот рок, Бејл прва ѕвезда

Завршен е и овој преоден рок во Европа и кога се ќе се резимира сите фудбалери остана во сенка на Герет Бејл. Велшанецот од Тотенхем во Реал Мадрид премина за рекордни 100 милиони евра, иако во Шпанија се вели дека…

Озил премина во редовите на Арсенал

Озил премина во редовите на Арсенал

Раководството на Арсенал конечно го потврди доведувањето на полудефанзивецот на Реал Мадрид, Месут Озил. Менаџерот на „топџиите“ Арсен Венгер собори неколку рекорди за да ги обезбеди услугите на германскиот репрезентативец. Со платени 42 милиони англиски фунти Венгер ја плати најголемата…

Бејл пристигна на Сантијаго Бернабеу

Бејл пристигна на Сантијаго Бернабеу

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез го претстави Герет Бејл пред повеќе од 20 илјади фанови на „Сантијаго Бернабеу“, откако играчот го потпиша шестгодиниот договор со мадридскиот гигант. Бејл е најскапиот играч во историјата, откако Реал на Тотенхем за услугите…

Фелаини за 24 милиони заминува во Јунајтед

Фелаини за 24 милиони заминува во Јунајтед

Ѕвездата на Евертон, Маруан Фелаини е пред трансфер во Манчестер Јунајтед. Според информации од Островото, двата клуба веќе се договориле за трансферот, а „црвените ѓаволи“ ќе платат 24 милиони фунти за белгискиот репрезентативец. Се уште не се надминати сите детали…

Кака повторно во дресот на „росонерите“

Кака повторно во дресот на „росонерите“

Рикардо Кака и официјално се врати во Милан. Утрово „росонерите“ на својата интернет страна дека халфот повторно е дел од клубот. Бразилецот од Реал Мадрид преминува во Милан како слободен играч и ќе потпише 2-годишен договор. „Минатата ноќ некаде околу…

Пелегрини го си го зема Демикелис во Сити

Пелегрини го си го зема Демикелис во Сити

Манчестер Сити во своите редови доведе уште едно ново засилување, а тоа е Мартин Демикелис. Искусниот дефанзивец доаѓа на „Етихад“ од Атлетико Мадрид, каде што дојде како слободен играч, но не одигра ниту еден официјален натпревар. Се очекува „јорганџиите” да…

Телјо останува на Ноу Камп до 2018-та

Телјо останува на Ноу Камп до 2018-та

Екипата на Барселона ја продолжи соработката со младиот Кристијан Телјо, па така тој ќе остане во редовите на каталонскиот клуб до 30-ти јуни 2018 година. Надежниот фудбалер на Каталонците чија откупна клаузула сега изнесува високи 25 милиони евра се одлучи…

Тотенхем ја надмина „стотката“, пристигна Ериксен

Тотенхем ја надмина „стотката“, пристигна Ериксен

Фудбалскиот клуб Тотенхем го доведе новото, седмо засилување и ја надмина границата од 100 милиони фунти, а на „Вајт Харт Лејн“ пристигна суперталентираниот Данец, Кристијан Ериксен. Ериксен во Тотенхем стигна од редовите на Ајакс за сума од 11.5 милиони фунти…

Билбао одби 26 милиони фунти за Ерера

Билбао одби 26 милиони фунти за Ерера

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс претрпе уште еден крах во обид да го засили средниот ред на својот тим. Откако досега летово „црвените ѓаволи“ не успеаа во битките за Тиаго Алкантара, Цеск Фабрегас и Маруан Фелаини, сега шампионот на…

Венгер со 70 милиони на шопинг во Мадрид

Венгер со 70 милиони на шопинг во Мадрид

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер , кој ова лето се уште не може да направи голем трансфер ќе направи очајнички обид да ги потроши доделените 70 милиони фунти за составување на екипата. Според „Дејли Меил“ Французинот ќе ја стави целата…