Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,998.40 -0.03%    GRNT 820.00 0.49%    KMB 3,323.14 -0.67%    MKSD 239.00 19.5%    MPT 29,500.00 0%    MTUR 4,199.00 -0.02%    OHB 5,050.00 0%    OKTA 3,700.00 2.78%    RMDEN16 94.80 0%    RZLV 53.00 -1.05%    RZUS 134.00 -0.56%    SBT 2,101.00 -1.82%    STB 940.57 0.06%    STIL 144.97 -0.02%    TEL 300.00 1.35%    TETE 2,170.00 2.79%    TPLF 1,627.92 4.65%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ(Страна 862)

Македонија против Грција во баражот за СП во ракомет

Македонија против Грција во баражот за СП во ракомет

Македонската ракометна репрезентација во баражот за СП во Катар ќе игра против Грција. Првиот натпревар се игра на 7 или 8 јуни, а реваншот на 14 или 15 јуни 2014 година. Двојките за другите баражи се: Унгарија – Словенија, Романија –…

Руни ќе потпише нов договор со Јунајтед за многу пари!?

Руни ќе потпише нов договор со Јунајтед за многу пари!?

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед , Вејн Руни е на пат да потпише нов договор со клубот до 2018-та година со неделна плата од 300 илјади фунти, информира „Дејли Мирор“. Англискиот репрезентативец е подготвен да го сврти грбот на интересот од…

Барса ја крева платата на Меси за да ја стигне онаа на Роналдо

Барса ја крева платата на Меси за да ја стигне онаа на Роналдо

Новиот претседател на Барселона, Хосеп Марија Бартомеу наскоро ќе го обнови договорот на големата ѕвезда на тимот Лионел Меси. Според написите на весникот „Марка“, Меси ќе добие значително зголемување на платата, се со цел да се израмни со онаа на…

Мојс на шопинг во Германија!

Мојс на шопинг во Германија!

Менаџерот на Манчестер Јунајтед , Дејвид Мојс вчера вечерта беше на трибините во Минхенгладбах за да следи натпреварот меѓу локалниот Борусија и Баерн Минхен (0:2). Присуството на Мојс се разбира не остана незабележано, а според одредени медиуми, тренерот „црвените ѓаволи“…

Милан со прв подарок за Сидорф

Милан со прв подарок за Сидорф

Раководството на Милан го доведе Мајкл Есиен од Челзи. Ова е првиот фудбалер кој пристигна во клубот од доаѓањето на новиот тренер Кларенс Сидорф. 31-годишниот репрезентативец на Гана потпиша договор за една и пол година, па така тој ќе биде…

Џон Тери си заминува од Стемфорд Бриџ!?

Џон Тери си заминува од Стемфорд Бриџ!?

Фановите на Челзи се соочува да загубат и вториот миленик во рамките на неколку месеци. Прашање на време е избраниот играч број еден од страна приврзаниците во последните две години – Хуан Мата, да биде продаден на еден од главните…

Монако избра замена за Фалкао

Монако избра замена за Фалкао

Тимот на Монако воспоставил во контакт со рускиот Зенит од Санкт Петербург во врска со можноста напаѓачот Хулк да пристигне во Кнежевството, соопштува весникот „L’Equipe “. Според информациите, Монако е во потрага на заменик на Радамел Фалкао, кој заработи повреда…

Челзи им го „украде“ Салах на Ливерпул

Челзи им го „украде“ Салах на Ливерпул

Египетскиот репрезентативец Мохамед Салах е второто ново засилување на Челзи. Лондончани потврдија дека постигнале договор со Базел за трансферот на 21-годишниот фудбалер. Англискиот клуб ќе плати 11 милиони фунти за правата на крилото, тврди „Sky Sports“. Според медиумите на Островот…

Американците го објавија списокот на кошаркари за СП и ОИ

Американците го објавија списокот на кошаркари за СП и ОИ

Кошаркарската федерација на САД го објави поширокиот список на играчи кои ќе конкурираат за место во националниот состав за претстојното Светско првенство во Шпанија во септември, како и за следните Олимписки игри кои во 2014-година ќе се одржат во Рио Де Женеиро.…

Барса остана без претседател, Росел си поднесе оставка

Барса остана без претседател, Росел си поднесе оставка

Веста која претпладнево ја пренесоа скоро сите медиуми сега стана и официјална. Сандро Росел си поднесе оставка од претседателската функција во Барселона. Медиумите утрово пренесоа дека Росел размислува за ваков потег и набрзо ќе донесе конечна одлука, а попладнево Росел…