Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,750.00 -0.67%    BESK 10,071.76 -1.98%    CEVI 1,099.00 -3.93%    GRNT 809.72 -0.03%    KMB 3,356.57 -0.98%    MTUR 4,300.00 2.38%    RMDEN16 94.90 0%    RZLV 51.00 2%    STB 940.49 -0.04%    STBP 601.00 0.17%    STIL 138.00 -0.74%    TEL 295.44 -1.52%    TETE 2,299.47 0.56%    TKVS 3,100.00 -0.32%    TPLF 1,699.87 3.03%    TTK 953.00 0.63%    UNI 2,050.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ(Страна 848)

Куртоа постигнал договор со Реал!?

Куртоа постигнал договор со Реал!?

Голманот на Атлетико Мадрид Тибо Куртоа ќе премине во градскиот ривал Реал Мадрид, тврди радио „Cadena SER“. Според информациите белгискиот репрезентативец веќе го известил раководството на овој клуб дека постигнал принципиелен договор со Реал. Сепак, неговиот трансфер може да се…

Гвардиола задовoлен од тимот, најавени се мали промени

Гвардиола задовoлен од тимот, најавени се мали промени

Тренерскиот штаб на Баерн Минхен не планира големи промени во составот во текот на летниот преоден рок. Тренерот Пеп Гвардиола е целосно задоволен од квалитетот на екипата и смета дека овој состав на „баварците“ може да оствари многу нови успеси.…

Интер подготвува 20 милиони за Торес

Интер подготвува 20 милиони за Торес

Интер подготвува втор многу сериозен трансфер, откако неодамна го привлече Немања Видиќ со преддоговор, кој ќе стапи на сила на крајот на сезоната. Според „Дејли Меил“, тимот на Валтер Мадзари е подготвен да понуди 20 милиони фунти за напаѓачот на…

Реал и ПСЖ ќе се наддаваат за Погба

Реал и ПСЖ ќе се наддаваат за Погба

Екипите на Реал Мадрид и ПСЖ имаат сериозен интерес кон халфот на Јувентус, Пол Погба. Младиот француски фудбалер демонстрира добри игри во дресот на Италијанците, а освен тоа нема желба да потпише нов договор со тимот. Од „Кралскиот клуб“ веќе…

Алвес заминува во Фиорентина, Куадрадо пристигнува во Барса!?

Алвес заминува во Фиорентина, Куадрадо пристигнува во Барса!?

Интересна размена подготвуваат раководствата на Барселона и Фиорентина по завршувањето на светското првенство. На „Камп Ноу“ се очекува да пристигне колумбиецот Хуан Куадрадо, а во спротивна насока ќе замине Даниел Алвес. Во оваа фаза единствената пречка за реализацијата на трансферот…

Три гиганти во битка за Ван Перси

Три гиганти во битка за Ван Перси

Монако, Челзи и Јувентус се вклучија во борбата за напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Робин ван Перси, пренесува „Tuttosport“. Холандскиот репрезентативец најверојатно ќе го напушти „Олд Трафорд“ на крајот на сезоната. Според првичните информации, Ван Перси размислувал за можноста да се…

40 милиони ги делат Ливерпул и Зенит од Јармоленко

40 милиони ги делат Ливерпул и Зенит од Јармоленко

Ливерпул и руски Зенит упатиле понуди за напаѓачот на Динамо Киев, Андриј Јармоленко, пишуваат украинските медиуми. Тренерот на клубот Олег Блохин ги коментираше овие информации и изјави дека цената на овој фудбалер е 40 милиони евра! „Не сакам да отворам…

Мурињо го „краде“ Варан!?

Мурињо го „краде“ Варан!?

Жозе Мурињо пред англиските медиуми уште еднаш говореше со восхит за Рафаел Варан, за кој смета дека е најдобриот млад дефанзивец во светот. „Сметам дека Рафаел е најдобар млад дефанзивец на светот. Веќе сега мислам дека е најдобар“, вели Мурињо.…

Борусија Дортмунд ќе пазари во ПСЖ

Борусија Дортмунд ќе пазари во ПСЖ

Поради претстојната разделба со Роберт Левандовски, Борусија Дортмунд очигледно ќе го зајакнува сериозно тимот во текот на летото. Германците сега сакаат да си ја пробаат шансата со понуда до ПСЖ за бразилскиот талент Лукас Моура. „Жолто- црните“ се окрилени од…

Сити подготви 200 милиони евра за Меси!

Сити подготви 200 милиони евра за Меси!

Манчестер Сити се подготвува да го откупи Лионел Меси од Барселона, пишуваат одредени медиуми во Шпанија. Според информациите сопственикот на Англичаните, шеикот Мансур бин Зајед ал- Најан бил подготвен да ја плати клаузулата за Аргентинецот, која изнесува 200 милиони евра.…