Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,801.99 -1.64%    BESK 10,275.00 -3%    GRNT 810.00 -0.06%    KMB 3,389.73 -0.22%    MERM 800.00 -20%    MPT 29,500.63 0%    OKTA 3,620.00 0.56%    RMDEN16 94.90 0.11%    RZUS 139.00 3.73%    SBT 2,041.00 -2.86%    STB 940.85 0.03%    STIL 139.03 -4.1%    TETE 2,286.67 2.27%    TKVS 3,110.00 2.98%    TNB 13,581.59 -0.42%    TPLF 1,649.90 1.35%    TTK 947.00 -2.97%    UNI 2,050.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ(Страна 826)

Металург со убедливи 30:21 го совлада големиот ривал Вардар

Металург со убедливи 30:21 го совлада големиот ривал Вардар

Ракометарите на „Металург“ со убедливи 30:21 го совладаа големиот ривал и актуелен македонски шампион „Вардар“. По оваа победа „Металург“ се изедначи по бројот на бодовите со „црвено-црните“, но во меѓусебните дуели има подобар ефект, бидејќи „Вардар“ на домашен терен победи само…

Македонија на 80.место на ФИФА рејтинг листата

Македонија на 80.место на ФИФА рејтинг листата

Репрезентацијата на Македонија го задржа истиот пласман – 80.место на ранг листата за месец мај објавена денеска од страна на Светската фудбалска федерација (ФИФА). Од противниците на „црвено-жолтите“ во квалификациите за ЕУРО2016 и натаму најдобро пласирана е Шпанија, која воедно е и…

Пеп е најдобро платениот тренер

Пеп е најдобро платениот тренер

Пеп Гвардиола, кој го предводи германскиот фудбалски клуб Баерн Минхен, е најдобро платениот тренер на планетата, објави американското списание „Форбс“. Стратегот добива по 24 милиони долари по сезона, сума со која си го обезбеди првото место пред Жозе Мурињо од…

„Специјалниот“ за прв пат во кариерата остана со празни раце!

„Специјалниот“ за прв пат во кариерата остана со празни раце!

Жозе Мурињо можеби и сам да си го измислил прекарот „Специјалниот“, но достигнувањата на Португалецот сигурно го прават таков. Сепак фудбалот е голема игра, бидејќи понекогаш и најголемите остануваат со празни раце. Тоа му случи на Мурињо во оваа сезона,…

Ништо ново – Реал e најскап клуб во светот, a Роналдо е најдобро платениот фудбалер

Ништо ново – Реал e најскап клуб во светот, a Роналдо е најдобро платениот фудбалер

Влијателното американско списание „Форбс“ го објави својот годишен рејтинг на најплатените фудбалери на светот. На прво место во рангирањето е ѕвездата на шпанскиот клуб Реал Мадрид, Кристијано Роналдо. Според пресметките на весникот во 2013-та година Роналдо заработил 73 милиони долари.…

ПСЖ порача – Кавани не е на продажба!

ПСЖ порача – Кавани не е на продажба!

„Светците“ несакаат да се откажат од човекот кога го доведоа пред почетокот на минатата сезона, па со тоа завршија шпекулациите дека одличниот Уругваец ќе го засили Манчестер Јунајтед. Во последните месеци се почесто се слушаа гласини дека Едисон Кавани ќе…

Сања се договори, заминува кај Клиши и Насри!

Сања се договори, заминува кај Клиши и Насри!

Уште еден „топџија“ ќе се пресели во редовите на „граѓаните“, а најверојатно тоа е Бакари Сања. По повеќемесечни шпекулации за неговата судбина, Французинот сепак одлучи да не го продолжи договорот со Арсенал. Како што објавија француските медиуми, дефанзивецот на Арсенал…

Меси ќе потпише нов договор, но има посебни услови за тоа

Меси ќе потпише нов договор, но има посебни услови за тоа

Според информациите кои пристигнуваат од Шпанија, преговорите околу новиот договор на Лионел Меси со Барселона навлегле во други димензии. Аргентинецот не само што сакал подобрување на финансиските параметри на договорот, како и продолжување за 1 година, тој имал поставено и…

Манчестер Јунајтед и „Адидас“ подготвуваат рекорден договор

Манчестер Јунајтед и „Адидас“ подготвуваат рекорден договор

Се уште англискиот фудбалски шампион Манчестер Јунајтед и компанијата за спортска опрема „Адидас“ подготвуваат договор за спонзорство вреден 60 милиони евра што би преставувал најголем ваков договор во историјата на фудбалот. Екипата од „Олд Трафорд“ по крајот на сезоната ќе ја загуби…

Ливерпул го награди Роџерс со нов договор

Ливерпул го награди Роџерс со нов договор

Сагата околу продолжувањето на договорот на менаџерот на Ливерпул Брендон Роџерс, заврши среќно за навивачите на тимот. Тој се согласи да остане верен на клубот до 2018-та година. Според весникот „Гардијан“, се е веќе прецизирано, а официјалното потпишување ќе се…